Halpahalli vaikeuksissa

121123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olisiko suurin syy siinä ettei ihmisillä ole yksinkertaisesti vaan rahaa eli tuohta. Niin sen täytyy olla

Äänestä
  • Eläkelläisten suuri määrä korreloi pieniin tuloihin. Pätätkää ei ole.

    Äänestä

Ja vaikka rahaa jollain on ei sitä ole pakko käyttää sillain rellevästi.

Äänestä
  • ...ei varsinkaan Halpa -Hallin tuotoksiin.
    Todettu tuo Kiinasta tuleva materiaali, siinä on myrkkyjä niin paljon, että niitä rääsyjä joudutaan raijaamaan aavikolle poltettavaksi, jäljelle jäävät aiheuttaa runsaasti terveyshaittoja.
    Asia ei ole uusi.
    Näitä tuotoksi on jo joka kaupassa, isot marketit pullollaan.
    Suomessa vaateteollisuus lyönyt hanskat tiskiin jo ajat sitten.
    Tämä asia tuli taas käytännössä esiin, tuotteessa oli niskassa ja helmassa nämä vakio lappuset. Iho alkoi reagoimaan aika nopeasti.
    Asiaa tutkittiin, lapuissa luki, leikatkaa saksilla tuotetiedot pois. Tuote Banglades.
    Hopeanvärissä, jotain iholle sopimatonta, myrkyllistä. Tosi on.
    Suomessa kontrolli, ei mikään näytä enää pelaavan, köyhän kansan ongelmia.
    Tuote lensi roskiin.

    Äänestä

On sinullakin murheet, uteliaisuus on pahin virheesi, psykologia näkee kirkkaasti tuon ongelman, ei tarvita edes emojia liepeeseen.

Äänestä

Kaljan myynti on nyt otettu käyttöön niin kyllä pelastuu muutenkin kuin yläkertaan

Äänestä

Haista aloittaja pitkä v*ttu.

Äänestä

Parempi kaljanmyyntikin kuin konkurssi.

Äänestä
  • Ymmärrän, että perustajan periaatteita halutaan kunnioittaa, mutta nykyjohto toimii paljon tiukemmassa kilpailussa. Realiteetit muuttuvat, ja olisi tärkeää turvata myös työntekijöiden tulevaisuus.

    Äänestä

Valikoima on pieni, hinnat - puhelin johto 17€ samaa temulla 0,8€ …. ei ole tarjouksia, he eivät toimita tuotteita... jos tämä kauppa sulkeutuu, en edes huomaa sitä.

Äänestä

Tokmanni pitäisi saada halpahallin tilalle

1Äänestä
  • Savusaunalla jöpö kovana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Halpahalli on vaikeuksissa. Miten käy Pyhäjärvellä. Me voimme jokainen vaikuttaa meidän palvelujen säilymiseen käyttämäällä niitä.

https://www.keskipohjanmaa.fi/artikkeli/kokkolan-halpa-halli-oyn-suunnan-on-kaannyttava-ei-perse-kesta-tehda-monta-vuotta-miinuksia?fbclid=IwY2xjawK3x6dleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETB5UVl4c1lLa3FHYmt3SVVaAR6wAIugikdQseg6bwgmaFskSuO2nOP6qUDurPClq8ZjPii4FpuLXZYWrHp0CQ_aem_qyMcvKhwsC5nX33wuqQ9Dg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu