Vielä näkee suhteellisen terveitä ihmisiä vaikka joka kolmannella vastaan tulevalla pitäisi olla syöpä tilastojen mukaisesti.
Missä ovat Kajaanin sairaat ihmiset
15
236
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä missä pitääkin poissa kuvioista.
- Anonyymi
Uskomatonta miten paljon ihmiset sairastavat syöpää ja miten nopeasti syöpä on yleistynyt. Syöpä pitäisi vielä ennusteiden valossa lisääntyä 25 prosentilla kahdessa kymmenessä vuodessa kun nuoremmat sairastuvat syöpään.
- Anonyymi
Ihmiset ovat hyviä näyttelemään terveitä.
- Anonyymi
Sillä yhdellä joka ajaa Teslalla on ollut syöpä
- Anonyymi
Sukurasite
- Anonyymi
Eikös ne asu kajjaanissa ja sotkamossa?
- Anonyymi
Elämme surullisia aikoja ja sen kyllä huomaa kaikki ovat vähän hermostuneita.
- Anonyymi
Kukaan ei oikein uskalla tehdä mitään ruokaa vältellään kuin ruttoa eikä merkkejä uskalleta laittaa naamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan ei oikein uskalla tehdä mitään ruokaa vältellään kuin ruttoa eikä merkkejä uskalleta laittaa naamaan.
Naiset ei oo tulleet rumaksi?
- Anonyymi
Nykyään se on väistämättä syöpä jos vähänkään yrittää viihtyä elämässä.
- Anonyymi
Näistä 60 prosentista elää kurinalaista elämää suurin osa säännöllistä elämää.
- Anonyymi
Meikkejä jos vain maistelee lähtee henki ei mitään terveellisiä aineita.
- Anonyymi
Syövän sairastaa joka kolmas. Yhä useampi selviää hoitojen kehittyessä. Itse olen sairastanut kaksi syöpää ja elossa.
- Anonyymi
Pappa tuntsa syöpä vie nopeesti alkaa märkäne sisältä
- Anonyymi
Havainnossa on harhaa, joka kolmas jää tulematta vastaan.
Vähän sama kuin omaan empatiakykyynsä tukehtuvat saattohoitajat mussuttavat, miten kukaan ei kuolinvuoteellaan kadu ettei tehnyt enempää töitä. Eivät ymmärrä, että ne, jotka haluavat tehdä enemmän töitä, eivät kuole sängyssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585366
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!572640- 862317
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.4011598Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss991298SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291143Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101099Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9250947Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte180927Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u41883