Syynä on politiikka. Ennen nykyisen hallituksen aikaa en koskaan ahdistunut poliittisista päätöksistä. Nyt tämä hallitus on kyykyttänyt ihmisiä ja repinyt kansaa kahtia, josta syystä elämä ei ole enää samaa kuin aikaisemmin. Toivon, että nämä ääriryhmät saadaan savustetuksi pois hallituksesta, niin että elämä voi palata normaalille raiteilleen. Asioita voi hoitaa muutenkin kuin leikkaamalla tietyltä kansanosalta ja pönkittämällä massimaijojen ja pukupettereiden elämää.
Minusta on tullut äreä ja hermostunut
Anonyymi-ap
3
178
Vastaukset
- Anonyymi
Perheväkivalta kovin kasvaa kun hermot.menee . Kaikki muukin rikollisuus kasvaa rajusti tän äärioikeisto tuhohallituksen aikana .
- Anonyymi
Eliitti voi nauraa kun katsoo pankkitiliään .
- Anonyymi
Minustakin tulee äreä, kun katson eduskunnan kyselytuntia.
Eikö isot ihmiset osaa käyttäytyä ja puhua, riitelemättä.
Ei ihme, että politiikkojen maine on mennyt.
Olisi nopeasti siirryttävä Ruotsin vaalisysteemiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759542Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.317523Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va826355SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1836010Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445029HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821399