Täällä on seuraa . Ei väliä mitä rotua tai mistä maasta.
Tulkaa Lidlin puistoon pussikaljoille
Anonyymi-ap
37708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Ei mitään tappelua sitten.
Ei näkynyt ketään enää?
Äsh, sähköasentajia kaikki.
Hirviä krapula nyt ja harmittaa rahat meni alkoholiin.
Savon solmun rakennus on asunnottomien tukikohta ja pari autiota kerroataloa keskuskadiäulla. Pekka kaavoittajan unema ei toteutunutkaan korkeista kerrostaloista alueelle😆. Kanttilan rötisköstä seuraava asunnottomien majapaikka. Päihteethän ovat itselääkitystä osattomuuteen ja pahaan oloon.
Miten keski iässä oleva,joka valehdellut hänellä olevan joku suolisto sairaus,istui meidän kanssa ryyppäämään?? Ei voi olla sellainen sairays,koska ei silloin vedä viinaa ja kaljaa.
Kesken käyneestä menee suolet solmuun😁. Kyllä umpisuolileikkauksen jälkeen voi tissutella.
Entäs pitkät mustat hiukset ja hame, paljolta antaa?
Tummat antaa vain tummille.
Paljonko kossuputeli maksaa nykyään?
Mitä eroa on kannikalla ja hanurilla? Vai oliko muuten vaan eri termi ?
Lipe antaa ryypystä prinssi everstin maut suuhun,nam
Okei onpa hienoa.
Ukrainalaisen ajama tummanharmaa A6 Audi yrittää törmätä peruuttava auton takaosaan.
Tulee niin kaukaa taakse ettei ehdi väistää.
Liikaa!
Kuka se sellaista kehtaa valehdella????
Paljon mukavampi elämä ilman alkoholia:)
Ilo ilman viinaa, on teeskentelyä vaan... 🤪
Ei🤨. Työ on ja pitää nauttia ku on vapaata
Ja sinulla ei muuta nautintoa ole kuin myrkkylitkun juominen? Huhhuh
"Pitää"? Olet siis alkoholisti...
No.
Nukun mieluummin öisin
Te juopot pilaatte koko puiston. Lasten kanssa halusimme nauttia puistosta mutta ei sitä örvellystä jaksanut kuunnella. Talvella sentään hiljaisempaa.
Seuraakohan ihan oikeat juopot tätä ryhmää? Kai niidenkin pitää jossain olla. Itse etsin kyllä rentoutus paikat kauampaa kaupungista.
Kyllä ne .
En tule!
Seurasin tuossa muutama viikko sitten LIDLIN PUISTON TOUHUA.Kyllä siellä pojilla ja muilla hyvin menee kun poliisit kierteli pitkin puisto teitä puuttumatta mihinkään asiaan ,muutaman hetken kuluttua kävi ambulanssi ja kun menin taas LIDLIIN illemmalla niin Romanit oli paistamassa makkarata ja niin näky maistuvan makkarat puisto porukallekkin.Miten olis jos kaupunki tarjois vielä kerran viikossa ilmaiset uimahalli reissut istujille.Ja mites jos Pehtoori kiertäs jatkeeks vielä Lidlin puistonkin kierrokseensa niin näkys tää todellisuus myös tuolta näkökulmalta..EI onnistu tavan kansalaiselta moinen istuminen puiston penkillä pullo kourassa ,puhumattakaan että ambulanssi tulis tarvittaessa verenpaineita mittaamaan, tai että poliisit tulis sillon paikalle kun tarvis olis.Kuulin että v2023-2024 Lidlin puistoon teki ambulanssi muuataman kymmenen turhan käynnin,ilmoitettu että apua tarvii mutta pääasiassa sammumis pisteessä olevia juoppoja.Veren paine mittaus ja ok.Kysyn miksi tämä annetaan tapahtua yhteis kunnan varoin ,poliisit pyörii ja ambulanssit käy ja mitään ei tapahdu.Ottas porukan poliisit kyytiin veis vanhalle pöytäniemeen ja sakko uhalla pois silmistä,kyllä ne uskoo kun lyödään lappuja kouraan ja menee viimeisetkin viina rahat.
Siellä itse saattohoidetaan sielua😁. Se mikä tapahtuu on sallittua.
Jos tummat piti makkara tarjoilua ketä haittaa.
Tai sitten sielunhoitoa. Soittiko kukaan kitaralla Miksi taivas on hiljaa? Olisi kyllä mukavaa viettää iltaa siellä. Saako tulla,vaikka ei juo alkoholia?
Hukuttautukaa ...siinä sielun hoitoa
Totuus on tiemme.
olutta ja makkaraa Lidlin edessä 17.7 klo 17.00 lähtien niin kauan kuin syöjiä riittää.Tervetuloa.T.porukalla mukaan
Savon Solmu purettiin, niin telttailu alkoi?
Kanttilassa on paljon tilaa viihdekokoontujille😁.
Kanttilasta elämän hallinnan keskus. Yhdellä, jos toisellakin on elämän hallintaan vaikuttavia tekijöitä ja sielun hoitajista on huutava tarve.