Suomeen pitää saada kansalaispalkka koska

se vähentää tarpeetonta byrokratiaa ja virkailijat voidaan siirtää vientiteollisuuden pariin siitähän kokoomuslaiset tykkää
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muuten hyvä mut ne virkailijat pitäis voida siirtää ihan kokonaan siitä byrokratiasta tekeen tuottavaakin hommaa.

Äänestä

Ratkaisematon tapaus, ihminen on liian ahne ja kateellinen pääsemään tulokseen. Onhan sitä yritetty. Ei riitä "rahkeet".

Äänestä

Kansalaispalkka 99€. Eikä mitään muita tukia. Eloapinat ki töihin.

Äänestä

Kansalaispalkka vähentää myös rikollisuutta poliisejakin voidaan siirtää vientiteollisuuden piiriin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

se vähentää tarpeetonta byrokratiaa ja virkailijat voidaan siirtää vientiteollisuuden pariin siitähän kokoomuslaiset tykkää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu