että sillai...

Anonyymi-ap

Miksi suomeen tarvitsee vieraan vallan avaruusvoimat??? Onhan suomessa jo omastakin takaa, vihervasemmisto ym. demarit ja stubbi siinä on ihan tarpeeksi avaruutta.

4

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      - Näin On - Sillä koko Vasemmiston On ihan Toisesta Avaruudesta - !

      - SiiS - Ovat ihan ikuisia - SekoPäitä - ! -

      - - - Siis - - - SDP +LaitaVasemmisto +MyrkynVihreät +VasemmistoKEPU - !

    • Anonyymi

      Kokoomus tarvitsee vieraan vallan avaruusvoimia, jotta voivat viedä Suomen kansan rahat kolmanteen ulottuvuuteen. Näin toimii rosvokopla nimeltä kokoomus

      • Kokoomus niitä rahoja vähiten vie, kyllä vasemmiston aatteet sosialismista niitä enemmän kaikille jakavat. Siitäkin lähtien kun itse aloin oman eloni ja maksamaan niin asumiseni kuin opiskeluni ja ruokani, niin julmetusti on rahaa alettu jakaa ilman työ nimistä vastinetta ja se on vienyt meidät sinne allikkoon jossa nyt makaamme.

        En saanut asumistukea, koulutuksen tekulla maksoin itse ruuasta puhumattakaan. Velkaa hieman tuli mitta ne maksettiin pois kun töihin päästiin.

        Se rosvokopla on vasemmisto ehkä vihreillä vahvistettuna, muuta et voi osoittaa!


    • Anonyymi

      On helppo osoittaa,että suurin rosvo on nimenomaan nimeltä kokoomus. Velkarahaa kansan piikkiin on jaettu raharikkaille ja yrityksille n.4,5 miljardia ja EK ei ole vieläkään tyytyväinen vaan vaativat lisää osinkojen jakoon mutta ei investointeihin eikä työllistämiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      83
      1611
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1531
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      268
      1263
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1252
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      857
    6. 66
      844
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      837
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      821
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      807
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      781
    Aihe