Jo on onnetonta puhetta taas persukovikselta. Kaikki elämä on kiinni maahanmuutosta. Muusta viis. Nykypersut on äärioikeistopuolue eikä kansanpuolue niinkuin aluksi. Ei ihme ettei kukaan kohta äänestä.
Mamumamumamu sanoo purra
Anonyymi-ap
17226
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ota rotuoppia julistava sinimusta mamuja halaileva äärivassari banaani ja rauhotu.
"Anonyymi
2025-06-14 11:05:20
ota rotuoppia julistava sinimusta mamuja halaileva äärivassari banaani ja rauhotu"
<<<<<<<<<<<<
Oot vaihtanut sanoja?
Normaalist se on:
"Sinä persuista pihalle potkittu ääliö oikeistolainen...."
Riikkulin puhe tiivistettynä: maahanmuutto nostaa persut takaisin 20%:n puolueeksi seuraavissa eduskuntavaaleissa.
Paljon onnea vaan tulevan vaalimenestyksen johdosta.
Eivätkö persut nyt ole hallituksessa nimenomaan pelipaikalla tekemään jotain mamutukselle?
Odottavatko nämä järjen jättiläiset, että oppositiossa tai seuraavassa hallituksessa he alkaisivat hillitä maahanmuuttoa?
Mamumamman vaalivalhe petosjytky Aatun opein ei ei enää onnistu !
Suomen mitättömin puolue on vihreä liitto.
Nythän persut on vallassa? Miksei maahanmuutto ole jo loppunut? PuhettaPuhettaPuhetta on persujen tyhjässä tynnyrissä.
Toimeentulolain muutoksiakin Persut perustelevat sillä, että maahanmuuttajat eivät mene töihin vaan nostavat tukia. Mikseivät mene töihin? Koska Persut viljelevät rasismia.
Häh?
Mitenkähän luukkaselle käy? Vasaramiehet tilattu jo?
Edes joku ilmeisesti.ä että ymmärtää että haitta maahanmuutto on haitta? Hyvä että edes joku haluaa puuttua tähän ongelmaan. Persujen kannatus olisi 1-2% luokkaa jos muut puolueet uskaltaisvat tai ja haluaisivat puuttua holtittomaan maahanmuuttoon ja sn haittoihin. Mutta se "mainehaitan" pelko on suurempi kuin suomen ja suomalaisuuden tulevaisuus. Vihervasemmistolainen ideologia joka on haitallinen painaa myös vaakakupissa enemmän kuin Suomi ja suomalaisuus.
Marinin hallitus teki enemmän maahanmuuton suitsimiseksi kuin nyky(vätys)hallitus.
Ja toisekseen persut voisi vihdoin lopettaa vaatimasta työ ja opiskeluperusteiden kiristämistä. Heitä tarvitaan lisää. Persuilla mennyt uskottavuus kun ovat niputtaneet kaikki yhteen.
Amerikassa rotumellakat, Pohjois-Irlannissa Sinn Fein ja IRA ovat yhdistyneet ja keskittyneet mamujen ulosheittämiseen tai tappamiseen (näiden irkkumiesten kanssa ei kande pelleillä), Etelä-Afrikassa on farmimurhia ja kahakoita, Euroopassa myös paljon tummaa ongelmaa, jne.
Venäjällä saavat vielä killisilmät kulkea rauhassa, jos eivät aiheuta ongelmia. Jos, niin OMON hoitaa.
Ja mikähän ihmisryhmä generoi nämä kaikki oman kansansa puolustajat itseään vastaan ja valkoisen alkukansan suojelemiseen?
Miettikääpä sitä.
Purralle aplodit. Hyvin sä vedät.
T: Moskovan trolli
Kannatuksen kalastelu on alkanut vanhoilla teemoilla, eli maahanmuuttovastaisuudella ja pelottelulla ja uudempana ökyeläkeläisten veroleikkauksen peruuttamisessa ja nämä asiat uppoaa tyhmään kansanosaan kuin kossu. Seuraavana aletaan puhumaan polttomoottoriautojen puolesta ja ilmasto toimien vastustus. ja taas lisää hölmöjä ui verkkoon ja hukkuu.
Suomi ämmä ei synnytä riittävästi lapsia. Väki vähenee. Tärkeä on että ketä tänne halutaan ottaa. .. Onhan tää jo nähty ruotsi ynnä muut ey valtiot. MItä ongelmia tulee olemaan.....Nää muslimit on pahimmasta päästä.. Kyllä purra on oikeassa.. Suomelle tää on kohtalon kysymys.
Purralle ja PS:lle se on kohtalonkysymys. Siksi tämä hätähuutopuhe:
Äänestäkää nyt edes rasistit meitä, muuten meiltä menee ylipalkattu
työpaikka seuraavissa vaaleissa.
PS:n leipä ja elämä on nyt kiinni rasisteista. Kukaan muu ei niitä enää äänestä.