Näsinkallio lla 14.6. klo 16 alkae:;
Jumpu umpujumpujumpujumpu.... täyttää lähitienoon , Tiitiäisen leikkipuiston. Finlaysonin tallipihan täyttä yksitoikkoine.n jumpujumpu vielä kello 19. mölyy tulee esiintymislavalta tunkeutuen myös lähiseudun asuntoihin. Nurmikolls aikaa. viettävillä näkyy Pride- järjestöm lippiuja. Heidänkö kunniakseen tio jumputus on järjestetty?
INHOTTAVAA, ÄRSYTTÄVÄÄ, TÖRKEÄÄ! Mikdi emme saa. rauhassa ihailla Näsinkallio huipulta kaunista Näsijärven selkää?
Kenen luvalla tai vastuulla. tuollainen äänisaastutus on. jäjestetty?
Äänisaastetta Näsinkalliolta
10
202
Vastaukset
- Anonyymi
Kuurouttavalle på äänisaasteelle altistuivat tuhannet
kaupunkilaiset ja matkailijst. kaupunkilaiset ja matkailijst. - Anonyymi
Kai moiseen " konserttiin" jokin taho oli antanut luvan.. Kuka tai mikä ja miltä pohjalta???
Päättäjien on syytä paneutua asiaan.
Tuollainen mieletön äänisaaste EI sovi kaupunkimme parhaimpiin kuuluvalle ja edustavalle virkistys- ja näköalapaikalle. - Anonyymi
Ottaisivat huomioon edes kaoset, joilla on. suosittu leikkipaikka Tiitiäisen satupuisto. muutaman kymmenen metrin päässä ..
- Anonyymi
.......
edes lapset ,........... - Anonyymi
Se jumputus kantautuu järven pintaa pitkin ainakin Maisansaloon saakka.
- Anonyymi
Ennenwanhaan -70 luvulla Eteläpuiston speedway-kisat piti lakkauttaa, koska se tuotti muka äänisaastetta. Nykyisin äänisaastetta saa tuottaa vapaasti, kunhan ääni ei tule polttomoottorista.
- Anonyymi
Järjetöntä puuhsa tuollaisen melun aiheuttaminen.
Ovatko päättäjät tosiasn niin lällyjä, etteivät voi asialle mitään? - Anonyymi
Seurasvalla kertaa rikosilmoitus yleisen rauhan rikkomisesta
- Anonyymi
Todisteeksi valokuva ja ääninäyte,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todisteeksi valokuva ja ääninäyte,
Desibelimittari tarvitaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433463- 362074
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301789- 161557
- 231528
- 101430
- 241397
- 141247
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781185- 221122