Jaahas taasen ne pojaat ajeli kännissä savonrannalla ja tietenkin yksi delas,,,
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/64836bab-a0bb-4005-884a-1d72783350b9
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/64836bab-a0bb-4005-884a-1d72783350b9
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ompahan ainakin yksi kaahari vähemmän juhannusliikenteessä kestona
Ei se kuski kuollut
Ketähän lie olleet? Surullista.
Homoja
Eli sinun tuttavapiirissä siis. Voit kai kertoa ihan nimetkin?
Toivottavasti ei ollut ns turha kuolema
Eikös Savonrannalla ole tapana ruveta juomaan vasta kolarin jälkeen?
Mummos ajo kännissä kun sinnuu ootti.
Tällä kommetoijalla ei sitten ole edes reaaliteetit kohillaan. No ymmärrettävää kun kyse on Savonrannasta. Toivottavasti tulee kuskille edes suuret korvaukset masettavaks ja piiiiiiitkä linnareissu.
Ei tu, ollaan Suomessa eli hölmölässä
Oliko taas "Kuljettajalla ei ajo-oikeutta ja auto katsastamaton"-tapaus?
Poliisi tutkii tapausta törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena, kuolemantuottamuksena ja rattijuopumuksena.
Ilmeisesti siis kortillinen ja katsastettu auto. Ainakaan vakuutus ei korvaa autoa. Toivottavasti edes maksettu ja arvokas.
Kene ajoi autolla savonrannsssa
Kuka siellä kuollut
Sehän sanotaan tuossa eli matkustaja.
Eiköhän se riitä tiedoksi.
Kolarin osalliset olivat kiteeltä
YLE:
Poliisi epäilee Savonlinnan onnettomuusauton kuljettajaa törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta, kuoleman tuottamuksesta ja rattijuopumuksesta.
Henkilöauto ajoi puuhun Savonlinnassa Oriniementiellä lauantaina. Henkilöauton matkustajana istunut mies kuoli onnettomuudessa. Kuljettaja loukkaantui vakavasti.
Itä-Suomen poliisin rikoskomisario Markku Kärpäsen mukaan kuljettaja on vuonna 1954 syntynyt ulkopaikkakuntalainen mies. Onnettomuudessa kuollut henkilö on samanikäinen niin ikään ulkopaikkakuntalainen mies.
Tapahtuneessa ei ollut osallisena muita henkilöitä tai ajoneuvoja.
Poliisi ei ole vielä päässyt jututtamaan kuljettajaa, joka kuljetettiin hoitoon Kuopion yliopistolliseen sairaalaan.
No höh! Toivoin et Keke..
Surullista .