Uskon, että seurakunnat ym yhteisöt lähtisivät innolla mukaan.
Voitaisko tänne porukalla perustaa Heteroyhdistys.
17
500
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen ryönänjoen ainoa ladyboy. Mikäli kiuruvedeltä löytyy muita ladyboyta, niin voisimme järjestää ladyboy priden joka vuosi torilla.
- Anonyymi
Motskareilla ajelisimme.. tukka hulmuten... tiukoissa nahkahousuissa...
- Anonyymi
Kun nykään monissa seurakunnissa järjestetään sateenkaarimessuja niin tasapuolisuuden ja yhdenvertaisuuden takia pitäisi järjestää myös heteromessuja, kiuruveteläiset ottakaapa asiantiimoilta yhteys kirkkoherra Kivelään, että asia tulisi kuntoon.
- Anonyymi
Eihän se käy kun sateenkaariporukka on sitä parempaa väkeä...
- Anonyymi
Heterotkin ovat aivan vapaita perustamaan yhdistyksen, jos katsovat meidän asioiden olevan niin huonossa jamassa, että sellainen on tarpeen. Sateenkaariyhdistykset on perustettu hoitamaan sateenkaari-ihmisten asiaa, ja niille oli tilaus. Itse en kyllä näe heteroiden asioiden olevan niin huonossa jamassa....
- Anonyymi
Tänne venäläiselle lukoil tebskalle teillä ei ole mitään asiaa. Täällä toimitaan presidentti Putinin ja venäläisen moraalin säännöillä.
- Anonyymi
Kohta 60 vuotta tätä maailman menoa katsellut, ja tuntuu että uskovaiset ovat kaikkein homointa porukkaa. Mitään ei osata tehdä yksin.
- Anonyymi
Mitenkä sitä pitäs uskovaisten tehhä? Ja mitä?
- Anonyymi
Ap ei muuta kuin tarttuu tuumasta toimeen ja perustaa yhdistyksen jos siltä tuntuu
- Anonyymi
Väitättekö tosissaan, että Kiuruvedellä on heteroita? Taitaa tuollaiset puheet olla sitä urbaania legendaa...
- Anonyymi
Siitä vaan perustamaan. Vaaditte heteroille oikeuksia mm. avioliitto, adoptio-oikeus ja olla mies ja nainen vapaasti ettei kukaan kiusaisi,nimittelisi tai ajaisi heteroiden ihmisoikeuksia alas.
- Anonyymi
Siitä vaan, Kiuruveden kaupunginjohtaja pitämään saarnan.
- Anonyymi
Eiköön tuo lie niitä persmulukku- miehiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköön tuo lie niitä persmulukku- miehiä.
Täysin🤭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täysin🤭
Minua homona askarruttaa se, kun nuo lääkäripalvelut ovat niin heikot, kuka korjaa minun persreijän, jos sattuu suoli tulemaan limakalvon kanssa pihalle?
- Anonyymi
Venäjällä ei ole hinttejä. Toveri Putler itse on sanonut.
- Anonyymi
Tero voisi olla yhdistyksen puheenjohtaja. Tai Antero. Normaali ja luonnollinen asia. Niin kuin Eppu Normaali. Suuntautuminen. Heterous on hyvä asia. Miten lienee sitten se, että kaikki käy Kuinka monta sukupuolta on. Kun voi vaihtaa sukupuolta tänä päivänä. On paljon sinkkuja, jotka ei pariudu. Aina ollut. Henkilökohtainen asia tuo seksuaalisuus, jokaisen oma asia. Kaikki ei voi olla hedelmällisiä. Lapsiin ja eläimiin ei pidä sekaantua.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611541IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597886Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut882758Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?972217Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1462104Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61611- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521064Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782