Puheenjohtajamme stagnaatiossa

6122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Yksinkertaisia äänestäjiä liehittelemällä Purra varmistaa maamme tyhmimmän puolueen jatkumon.

Äänestä

On siinä meillä valtoinvarainministeri. Tiedoksi hänelle budjetin suomentamiseksi: Yksi Euro vastaa 5,94573 Markkaa.

Äänestä

Miksi höpöttää tajuttoman oloisia juttuja, joilla ei ole mitään tekemistä tosielämän kanssa. Aivan kuin kepulaisten ajatuksenjuoksun tuloksia.

Äänestä

Tyhmästi sanottu. Ei uskoisi, että muija on peräti maisteri.
Noo, uskonhan minä. Purra vain kokeilee sitä tollojen samaa vedätystä jolla Halla-aho pääsi vihreälle okselle..., anttteeeksi - oksalle.
Voi olla, että jossakin määrin viesti menee läpi, koska osaa tyhmemmästä jengistä voi kusettaa lähes rajattomasti.

Äänestä

Purra kaipailee siis takaisin parinkymmenen prosentin korkotasoon?

Äänestä

Purran puheet refelktoivat puoleen äänestäjien tasoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Irti Eu:sta ja Markka takaisin. https://www.verkkouutiset.fi/a/riikka-purra-yksi-syy-ankeudelle-on-eurovaluutta/#ab999a39

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu