Podcastissa Esko kertoo miten he Ranskassa joivat kuin kalat.
Tämä ei toki ole meille mikään yllätys.
#rattijuoppo
Tämä ei toki ole meille mikään yllätys.
#rattijuoppo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
Eskolla ja Martinalla oli yhteistä yrityistoimintaa niin voi kuinka heitä haukuttiin (lue: kadehdittiin) ja levitettiin valheita ja erityisesti erään tunnetun ja monesti mediassa mainitun henkilön toimesta. Oletteko huomanneet kuinka paljon kateutta aiheuttaa tämä heidän yhteinen podcast. Toivotaan että Eskokin avautuisi ja kertoisi existään mutta erityisesti siitä yhdestä exästään josta BB-talossa jotain oli maininnut ja Seiskaan päässyt.
😀 kateuskortti (katteeton sellainen) taas nostettu.
Ei Esko uskalla existään puhua. Joutuisi samalla kertomaan miten Martina sabotoi kaikki nämä suhteet.
Esko ja Martina olivat yhdessä ulosoton vakioasiakkaita 😩
Ei olla huomattu, EVVK
Ei todellakaan ketään kadehdi, ei ole syytä.
Ei toivota Eskon avautumista yhtään enempää.
BB-talo oli 2007 (Seiskan mukaan), mutta mummon trauma jatkuu.
Esko oli BB-talossa vuonna 2013 ja siellä oli puhunut jostain exästä (ei Martina).
Eskon exän nyxä on muuten Sofian tädin ja AMB:n luokkakaveri.
Oli yhteistä bisnestä. Siinä tehtiin kunnolla rahaa.
On totta. Siiderskän arkistosta löytyy VHS-kasetti asiasta.
Yhteistä oli ulosotto 😂
Mites kun Sofian ulosotot maksoi Niko Ranta Aho 50 000 €. Stefan Therman 24000 €. Ei ole seiskalehden toimittajat kertoneet, että paljon on nyt Sofialla ulosotossa velkoja.
Aivan, he itse ovat totuuden torvia. Hyvä että he avautuvat niin saamme kuulla totuuden!
Martina kulautti koko viinipullon kitusiinsa, että uskalsi mennä avioon tanssipojan kanssa.
Esko ei ole saanut tuomiota rattijuoppoudesta ja ne joi siellä tositv-ohjelmassa eli tarkoittaa sitä että siellä oli muitakin kuin Esko, jotka joi.
Sen Esko on sanonut podcastissa että ajatteli olevansa alkoholisti ja meni kerran jopa AA-kerhoon mutta sitten huomasi että ei olekaan.
Esko ei ole koskaan pudonnut kännissä liikkuvasta taksista, kuten Sieppi kertoi podcastissaan hänelle tapahtuneen. Eikä Martinalla ole koskaan alkanut "ne" kun sovitti bikineitä sovituskopissa ja jättänyt bikinit sinne ja lähtenyt karkuun, kuten arvostettu ammattiurheilija Harala kertoi podcastissaan hänelle tapahtuneen.
Eskon satuja 😩 Menikö Eskolla taas ihan kylmät väreet 😂😂
Stefulla on kaikenlaisia juttuja taksien kanssa mutta kyllä Sieppi voittaa nuo taksijutut kun on kännissä pudonnut liikkuvasta taksista. Miksi taksikuski ei myynyt tuota Siepin asiaa Seiskalle? Olisi ollut kova juttu. Jos Stefu katkaisee taksin takalasin pyyhkimen niin eihän se nyt ole paljon mitään. Ai niin, kyllä Levin taksikuski on myynyt Seiskalle tiedon että Stefu hyppäsi pois liikkuvasta taksista eli perun sanani. Mutta niin kännissä ei ollut kuin Sieppi että putosi taksista. Stefu ehkä halusi vain välttää maksamisen ja yritti karkuun?
Aikamoinen ressukka tuo Therman olikin, vaikka Martina yritti toista väittää.
Kaikki Martinan miehet ovat olleet aika säälittäviä tapauksia , mutta ei Martinan eväillä parempia / rahakkaampia saa !
Sun kannattaisi perua sanasi ja ylipäätään kaikki kommentit muutamaksii vuodeksi. Niin väsynyttä.🍷
Mediassa kaikki tieto näkyvissä ja varsinkin takseihin liittyviä juttuja tosi paljon. Ja senkin on näkyvissä, tai ei siis ole näkyvissä, että Siepin kännissä liikkuvasta taksista putoaminen ei mennyt tiedoksi Seiskalle.
Como 26.11.2020 lainaa Seiskan juttua että Stefu hyppäsi liikkuvasta taksista vauhdilla ja törmäsi vielä taksin kylkeen. Oli siellä uuden rakkaansa Sofian kanssa siihen aikaan.
Comossa on linkki Seiskan uutiseen ja Seiska oli sen jutun poistanut jostain syystä. Mutta moni ns. media oli jo tehnyt myös oman jutun Seiskasta, kuten aina tekevät.
Täälläkin muutama vuosi sitten kirjoitteli joku Stefun tekemisistä ja kertoi olevansa tai olleensa taksikuski Levillä.
Stara 10.1.2021 lainaa Seiskan juttua ja otsikko "Stefan ja Sofia mökkeilivät Levillä: ohikulkijoille myötähäpeää ryyppäämisestä ja riitelemisestä".
"Ja sekin on näkyvissä tai siis ei ole näkyvissä"... Loistava lause. Päätä jo, oliko näkyvissä vai ei🤣
Todella outoa että tuo Siepin taksista putoaminen kännissä ei ole mennyt tiedoksi Seiskalle. No hyvä että itse kertoi eikä kukaan täälläkään ole moksiskaan tuosta.
Kukahan Seiskan toimittajan oli vienyt Martinan Levin mökkiä salakuvaamaan ja sitten kertonut että ei se nyt niin öky ole. Todella törkeää touhua koska paritalo ja toisen puolen omistaa joku toinen henkilö ja varmasti molemmissa ollut samaan aikaan vuokralaisia niin Seiskan toimittaja tulee paikallisen kanssa sinne mökkiä kuvaamaan ja halventamaan. Siis toista puolta paritalosta koska sen omistajaa haluttiin halventaa ja vähätellä.
Aivan. Ei ole todellakaan saanut vielä tuomiota.
Eikä kuten Taina Torssolla, joka kaatui polkupyörällä Islannissa.
Sieppi? Miten hän tähän liittyy?
Sofiakaan ei saanut tuomiota rahanpesusta mutta sehän ei todista mitään.
Arvostettu? Bimbo kärähti dopingista
Voi olla todella paljon ihmisiä aivan Suomessakin jotka eivät ole vielä saaneet tuomiota esim. rahanpesusta tai muista rikoksista.
Miksi Sofia ei tehnyt rikosilmoitusta kahdesta avomiehestään (lue elättäjä) vaikka toinen oli pahoinpidellyt ja toinen haukkui julkisesti marokkolaiseksi hu*raksi ja käärmeeksikin ja tekopyhäksi pas*aksi?
Jospa toimittaja pyysi kirkonkylältä jonkun viemään hänet autolla Martinan mökille? Tuskin ne hiihtämällä sinne meni.
Eikä mökki edes ole Martinan.
Nuo huorat, tekopyhät paskat ym. ovat ihan tavanomaisia miesten nimittelyjä naisesta, jos "sukset menevät ristiin" naisen ja miehen välillä, mutta oman lapsen äidin nimittely psykopaatiksi ja narsistiksi, joka kiristää yhteisellä lapsella, on kyllä jo härskimpi kuvaus lapsen äidistä 9 vuoden on/off-avoliiton jälkeen. Mutta kun Martina kuvitteli pokanneensa miljonääriperijän, ja siten turvanneensa molempien lastensa elämän ja omansa siinä ohessa... Onneksi on uusi "miljonääri" kierroksessa hänellä toistaiseksi.
Eli mies on toiminut Sofian sugar daddyna jo 11 kuukautta?
Stefuhan on pyörinyt ja pyörii joidenkin kerholaisten porukoissa.
On se kiero "käärme", niin paha ihminen.
Ja miehen lapsi on vasta puolitoistavuotias.
Oikeassa olet.
Reppanoita ja rassukoita kaikki.
Kännirähjääjä ja raiskaaja ja sitten tämä katoileva yksityishenkilö, jonka kanssa piti ne kesähäät tulla, vuodesta tosin ei ole varmaa tietoa.
Esko on säikäytetty sitoutumiskammoiseksi kotiorjaksi, joka tottelee naisen jokaista oikkua kuin piesty rakki.
Stefu on jo menetetty tapaus soberlife ei vaan onnistu monesta vieroituksesta huolimatta.
Yksityihenkilö ja herran status ja työ on täys arvoitus.
Todella outoa porukkaa koko kavalkaadi.
Niinhän se oli mividakin 1,5-vuotias, kun äitinsä kompastui Levin vessassa ja Esko jäi rannalle ruikuttamaan.
Siiderskän näkyvissä on vain seuraava lasillinen.
Niin voi. Asia on selvitettävä. Eskon etsivätoimistoon yhteys.
TOTTA 👍🏻
Palaci Capital Oy:n vuoden 2024 tuloslaskelma ainakin on karua luettavaa !
Mites nää Sofian miehet. Yksi istuu vankilassa huumerikoksistaan. Toinen huumeiden käytöstä oikeudessa ja pahoinpitelystä ja haulikolla uhkailuista. Luke Englannista jonka kans avoliitossa vähän aikaa. Oli kansainvälisesti etsintä kuulutettu. Nyt miehen kanssa, joka on kans käyttänyt sukunsayrityksen rahoja huumeisiin.
Vauvalla kerrotaan viinan loppuneen kesken koko ranskanmaan alueelta.
Lukekaa Eskon haastattelu Viikkosavosta, löytyy netistä.
Eskoa haastateltiin siksi koska tuli Kolumbiasta 11-vuotiaana ensin Kuopioon ja nyt sitten on kesäteatterissa Kuopiossa.
Kiva jos Esko enemmänkin kertoisi siitä ajasta kun muutti tänne ja sukulaisistaan. On kyllä sanonut että kertoo sitten kun on sen aika. Eskollahan on kolme sisaruspuoltakin koska isänsä oli ollut avioliitossa ja kolme lasta mutta eronnut ja sitten uusi vaimo eli Eskon äiti. Noistakaan Esko ei ole koskaan puhunut mitään että minkälaiset suhteet on. Mutta kaikki aikanaan.
Nyt kertoo Viikkosavon haastattelussa että tätinsä, jonka luo muutti ensin, oli uskonnon ja äidinkielen opettaja ja vaati että pitää puhua kirjakieltä eikä Savon murretta kun Eskon opetteli Suomen kieltä.
Iltalehdessä pari vuotta sitten ollut juttu kertoo noista suhteista ainakin jotain.
Mitähän Esko seuraavaksi paljastaa? Mitä tapahtui Glo'n vessassa?
Ehkä paljastaa se valehtelijan nimen?
Se valehtelija taitaa muuten häärätä täällä Martinan kimpussa edelleen. Vauvalla joku kertoi nimenkin muutama vuosi sitten.
Maikkarilla on tosiaankin juttua että joku oli valehdellut. Kuka siihen aikaan oli eniten Martinan kimpussa?
JOKU taas joskus jossain jotain jostakin... 😂😂
Vauvalla taas tuon Martinan kiusaajan porukoissa kertoi että miksi tuo henkilö alkoi kiusaamaan Martinaa. Taisi olla kännissä ja selvästi oli mieshenkilö kun niin tarkasti kertoi asioita. Martina ei ollut tehnyt mitään kummoisempaa mutta jotain kateutta tuolla valehtelijalla Martinaa kohtaan.
Siis kertoi pyörineensä tuon Martinan kiusaajan porukoissa. Ei toki sanonut että kiusaajan vaan aivan kertoi nimenkin.
Kommentti 13:50:28 kertoo että häärää täällä edelleen.
Aivan varmasti tietävät valehtelijan nimen mutta tietävätkö että se jatkaa edelleen täällä tänä päivänäkin? Ehkä kannattaa vinkata Eskolle.
Tottakai koska ei voi nimeä sanoa koska heti poistatat.
No kirjoita se heti niin se poistuu vasta hetken kuluttua ja me kaikki saamme tietää syyllisen nimen.
Olemme nyt suuren paljastuksen äärellä - siiderskän arkistot aukeavat. Lopultakin.
Kiitos jo etukäteen.
Ehkä kannattaa vinkata lakimiehelle, Stefulle, yksityishenkilölle, Nestori Miikkulaiselle, Tanskan kaupungin pojalle, palomiehelle ja mitä niitä nyt onkaan.
Oletko sinä kauankin kuulunut Maisan kaveripiiriin?
Kateukortti nostettu taas. Miten sitä Martinaa kukaan muukaan voi kadehtia, kun täällä palstalla kukaan ei ole osannut sanoa yhtään aihetta mistä sille Martinalle voisi olla kateellinen.
Koulutus? Tatuoinnit? Abortit?
Mä luulen että Martinalle ollaan tällä palstalla katkeria ?
Siinä ne kolme kateuden aihetta sitten tulivat ! Martina taitaa olla todella hitaalla käyvä , ainakin sellaisen vaikutelman sai Master Chef ohjelmasta, johon osallistui. 😟
Tuo katkeruus on Martinaa kohtaan ihan selvää.
Samat kuin Sofialla Koulutus? Abortit ? Tatuoinnit kuitenkin Sofia poistatti omansa. Ja samoin nyt on kokoajan lisää poistattanut tatuointeja pois Martina 😊.
Toivottavasti ei kuitenkaan poista myllymahaa ja nivuslonkeroita.
🥱🥱🥱
Ökykomero arvoalueella
Escobar ja Martti. Kaksi noloa luu-seria. Hahah!
Miksi nuo "kaksi noloa luuseria" vie sinulta yöunetkin?