Olipa kaameaa kuunnella maamme presidentin Alexander Stubbin sanoja Ylen teeveehaastattelussa tänään sunnuntaina. Melkein jokaisessa lauseessa piili valheen, peittelyn, aggression, luovuttamisen tai propagandan juuri. Suomi on syvällä tai sitä ei oikeastaan enää ole.
Järkyttävä Stubb
11
200
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen linja on nöyristelevä ja alistuva.
- Anonyymi
Lipova.
- Anonyymi
YYA-sopimus oli sotilaallinen sopimus "suuren ja mahtavan" N-L:n kanssa.
Oli pakko lipoa. Onko nyt pakko lipoa toiseen suuntaan ? - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c0aa9b64-3bb7-4e2c-b930-1b4ae8cb9e90
(Censored by il.fi)
Iran on hyökännyt Israeliin proxyjensa Hamas, Hezbollah ja Huthit, tämän lisäksi sillä näyttäisi olevan pommi viimeistelyä vaille valmis, eikä Israel halua sen räjähtävän Israelissa. En lainkaan ymmärrä Stubbin lausuntoa, pitäisikö Stubbin mielestä Israelin vain odotella että Iran saa pomminsa räjäyttääkseen sen Israelissa.
Eikö Stubb lainkaan ymmärrä mihin sellainen johtaa, siis aivan järjetön lausunto Stubbilta. On huomattava se että Israel iskee sotilaskohteisiin, Iran iskee siviilikohteisiin, Ukraina iskee Venäjän sotilaskohteisiin, Venäjä iskee Ukrainan siviilikohteisiin. Stubbin kanta on se että siviilikohteet ovat OK ja sen torjuminen vähintään sotarikos, aivan kuten vasemmistonkin kanta on.
Ydinpommi on aivan eri kaliiberia kuin joku sata kiloa trotyylia, asia jota Stubbin on mahdoton ymmärtää ja hänen 'Suomi' ei hyväksy sellaisen pommin ennalta ehkäisyä Israelille. Mutta uskoisin että suomalaiset tajuaa tämän ja hyväksyy Iranin a-pommin sabotoinnin sekä tuomitsee Iranin ohjus iskut Israelin siviilikohteisiin kostona.- Anonyymi
Vasemmiston kanta? oletko persepuoluelainen vai kokaiinikokoomuslainen, tai muuten vaan sekopää??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmiston kanta? oletko persepuoluelainen vai kokaiinikokoomuslainen, tai muuten vaan sekopää??
Lisäys: toihan on just ryssän kanta, ei meidän ns. vasemmisto hyväksy missään nimessä siviilikohteitten pommittamista/tuhoamista, no kokoomukselle käy kaikki, kunhan soditaan ja kirsikkana kakun päälle: stubidi on kusipää, narsisti, itseään täynnä oleva pedantti, EI JATKOON!!!
- Anonyymi
Nyt Stubb peruu oikein oikaisun kautta orastavaa Israel-kantaansa ja tietenkin muuttaa Palestiina-puheitaan. Epäluotettavaa toimintaa. Ihmeellinen markkinaheikki!
- Anonyymi
Stupidi on pelkkä leija. Liitelee tuulien mukana. Eniten inhottaa tapa, jolla hoiteli poikansa yli esteiden työharjoitteluun ja uraputkeen.
- Anonyymi
Se on Bi-seksuaali. On itse kertonut vuonna 2011.
On kyllä niin vastenmielinen. MEKKO PÄÄLLE.
Kansalta salattiin täysin ennen vaaleja. Kyllä on katkeraa kansaa paljon, odottavat seuraavia vaaleja. Täydellinen vale ja petos.
Naru kiristyy, se on varmaa.- Anonyymi
No, neidiksi se parhaiten sopiikin. Johonkin Trumpin sugerdaddy- osastolle.
- Anonyymi
Mä oon niin tyrmistynyt Stubbin törkeydestä hoitaa oma lapsi kaikkien muiden pätevämpien hakijoiden ohitse työharjoitteluun. Miten meillä voi olla tällainen pressa !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei235863- 602007
- 271469
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2391254- 741135
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️691108Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531097- 511062
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431056Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58995