Millaiset hautajaiset olet suunnitellut itsellesi

Onko isot?
Onko mitä tarjolla?
Onko kukkia vai HAVUJA PERKELE?
Mitä virsiä ?

Iloisin aamu terveisin kaksoisliekki rakkaus nainen 😘🥰💓❤️‍🔥🫀
22356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

nyt laulelemme virren 666. seurakunta nouskoon laulun ajaksi

Äänestä
  • Laulakaa toopet mitä laulatte tämän palstaäijän kanssa, mitä enemmän irrallaan todellisuudesta sen parempi🤦‍♀️ T

    Äänestä

Olipa ikävä teksti. Ilmeisesti muitten ihmisten ikävöinti herättää sinussa närää joten tahdot murhata toistenkin fiiliksen.

Äänestä
  • Olisitko halunnut sisäkkäin kuolla?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olisitko halunnut sisäkkäin kuolla?

    Paras.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olisitko halunnut sisäkkäin kuolla?

    En ymmärrä miksi mies esität naista internetissä?

    Äänestä

  • Sinulla on hyvin kaksisuuntaisia ajatuksia tämän trollimiehen kirjoitelmia kohtaan- äkkiämakia sokuri käy kuten nää sen vihaviestitkin. Hankihan apua sinäkin. T

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olisitko halunnut sisäkkäin kuolla?

    Ehkä osa niistä haluaisi kun nämä palstaäijän emojit puhuttelee emt

    Äänestä

En ole ajatellut hautajaisia

Äänestä

Erikoinen aloitus. Pientä poistumisen, surun ja eron tunnelmaa
ja kirjoittaja esittelee itsensä sydämillä ja liekeillä.


Hautajaiset on muistojuhla eläville.
Miksi aloittaja miettii aihetta?

Äänestä

Taas se yksi sekopää palstan aukikuuntelija innostui tästä palstaäijän raflaavasta tekstistä. Sopii omiin raflaaviin ajatuksiin ja tarinoihin. Monet on nääs arkijärjellä ajatellen ”hieman” ristiriidassa keskenään, mutta ei se mitään🙄

Äänestä
  • Ilman muuta toisen henkilön laitteen kautta voi esimerkiksi aistia keskustelupalstan ilmapiiriä, ihan legit bro👍

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ilman muuta toisen henkilön laitteen kautta voi esimerkiksi aistia keskustelupalstan ilmapiiriä, ihan legit bro👍

    Ja sinne se jäi kuuntelemaan ikään kuin sillä lähtisi millä on tullutkin ns tai ei tunnistais itseään. Eskapistinen Kaheli.

    Äänestä

Ihana aloitus! Aloin nauramaan.
En ole oikeastaan suunnitellut, mutta hautajaisiskutsuun tulee "korkeintaan 1 kukka".

Äänestä

En halua isoja hautajaisia. Ihan sama mut ei mitää kala tai lihakeittoa. Yksittäisiä kukkia ei kukkalaiteita. Virsi 555

Äänestä

Se on tyttärestäni kiinni ja jos hyvin käy saan järkättyä ulkopulisen maksajan niillekin ni tarvi sitäkään vartoi saaja rahaa talteen onnistu siinä isänikin tosin ei tainnu isälläni olla tarkoitus hakuista koska hän pelkäsi kuolemaa silti olisi ollut kummankin lapsensa puolesta vaikka valmis kuolemaan jopa minun vaikka omasta mielestäni isäni ei pojastaan edes välittäny

Äänestä

no sinä ja kaikki meiän 4 lasta siihen haudalle kahdeksalla lapsenlapsella...

kakkukahvit... mansikkasopalla...

JL

Äänestä

Mä en tiedä mitä kaksoisliekillä tarkoitetaan. Tulee vaan mieleen, kynttilää poltetaan molemmista päistä.

Voitasko me vaan yleisellä tasolla miettiä miten haudataan. Mut ainakin poltetaan.

Äänestä

Kunhan nyt tienposkessa talvella aurauto huitasee johonkin tienpenkalle, kesällä suohon upotus siinä se on, polo vanhoina vaivoiksi saatu

Äänestä

Syön itseni täyteen maissinjyviä ennenkuin minut krematoidaan.

Äänestä

Haluaisin tuhkahautauksen ja hautajaiset jollaiset toivon on sellaiset iloiset juhlat missä ei olla mustissa ja surkutella koko ajan, saa toki tietysti itkeäkin muuta ei mitään harmautta surujuhlaa. Pukeutuminen on sitten pirteissä väreissä, ei mustaa eikä harmaata synkkää. En ole sitten mikään teini vaan minusta hautajaisissa voi olla myös positiivinen tunnelma ja iloitaan eletystä elämästä kunnes siirrytään jonnekin toisellepuolen. Voihan sitä pinkkiä ja liilaa hilettäkin ripotella arkun päälle lopuksi.

Äänestä

En suunnittelemaan, hoitakoon he jotka ovat silloin EDUNVALVONNAN PIIRISSÄ.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko isot?
Onko mitä tarjolla?
Onko kukkia vai HAVUJA PERKELE?
Mitä virsiä ?

Iloisin aamu terveisin kaksoisliekki rakkaus nainen 😘🥰💓❤️‍🔥🫀

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu