Mikko Leppilampi on tehnyt monipuolisesti töitä niin näyttelijänä, juontajana, laulajana kuin yrittäjänäkin. TV-työn hiljaiselon jälkeen Leppilampi nähdään kahdessa isossa roolissa televisiossa.
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/ilouutinen-mikko-leppilampi-isoissa-rooleissa-tv-ssa-nama-kaksi-kannattaa-katsoa?s24
Onpa kiva nähdä Mikko Leppilampi taas tv:ssä!

19
1292
Vastaukset
- Anonyymi
En kaipaa leppilampea mihinkään...itseään täynnä oleva keikari
- Anonyymi
👍🏻 Täydellinen turhuus ja ammattitaidoton . En kaipaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
👍🏻 Täydellinen turhuus ja ammattitaidoton . En kaipaa.
Tanssii tähteiden kanssa... RÄÄKKÄÄT KÄÄTSÖJÄT. Koko ohjelma on tarpeeton ja Pimiä, noo.... olkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
👍🏻 Täydellinen turhuus ja ammattitaidoton . En kaipaa.
Piti taas tollon olla toista mieltä.
- Anonyymi
Leppilampi on komistunut rupsahtaessaan. Hyvännäköinen poliisisetä 😘
- Anonyymi
Ahditelee muita naisia.vaimo parka.
- Anonyymi
Voivoi.
- Anonyymi
Wokettajia tympii kun lempikeppi on taas vapaana.
Kohta joku feministi sepittää Mikosta jonkun sadun joka ei pidä paikkaansa. - Anonyymi
Mikosta juttuja lukiessani palautuu mieleen näky pienestä pojasta raahaamassa itseään isompaa lätkävarustekassia. HIFKin jääkiekkojunnusta kasvoi sitten melkoinen julkkis, jota eri medioissa seurataan vähintäänkin samaan tapaan kuin maajoukkueessa jääkiekkoa pelaavia "leijoniakin".
Eikös Mikko Leppilampi ja Jaana Pelkonen äänestetty tässä taannoin Euroopassa kaikkien aikojen parhaiksi Euroviisujen juontajiksikin.
https://www.iltalehti.fi/viihde/a/20161113200026909
Komeudesta ja kielitaidosta on ollut hyötyä monella saralla.- Anonyymi
Luistimilla kun vuosikaudet polkee menemään, niin siinä vahingossa tulee kasvattaneeksi reisistä ja hanuriosastosta sellaisen, mikä vetää lähimaastoon sillä silmällä liikenteessä olevia henkilöitä. Se on omiaan johtamaan sitten tilanteisiin, mitä oikeusasteissakin joudutaan puimaan.
Miten se Urheiluhullu á la Eppu Normaali taas menikään...
- Anonyymi
Ei tarvitse Leppilammin kyllä näkyä telkussa. Mies on niin täynnä itseään että oikein pahaa tekee.
- Anonyymi
Vieläkö se muka elää..miksi ?
- Anonyymi
Mikko on hyvä juontajaksi, Pirteä poikkeus näihin vakkarijuontajiin, joihin on jo kyllästynyt jo kaikki. Ulkonäkö lisää plussaa!
- Anonyymi
En katso ohjelmaa jossa leppilampi on.
- Anonyymi
Mitä sitten tollo ?
- Anonyymi
Juu, huonohan se on.
- Anonyymi
Monipuolisia?? :D
Aina sitä samaa tuuttaa. - Anonyymi
Juu onhan toi vanha pervo mukavaa vaihtelua....🤣🤣🤣
- Anonyymi
Juhannusaattona klo 19 YLE TV2 esittää jälleen kerran uusintana ties kuinka monetta kertaa Keisarikunta -elokuvan.
Siinäkin nuori Mikko Leppilampi näkyvässä roolissa.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694979KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1893891- 1943764
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783339Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo503009- 252014
- 241991
- 1881888
- 301706
HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ
Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus991437