Kysyn, onko Valkeakoskella helppo liikkua linja-autolla? Onko paikallisliikennettä? Isot kaupat ja muut sellaset palvelut kyllä näyttää olevan, niihin pitää päästä myös. Minä käytän toisinaan rollaattoria, mutta pääsen lyhyemmän matkan ilmankin.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Paikallisliikenne on olematonta, suorastaan vitsi. Kauppoja löytyy, mutta bussilla ei pääse. Linjalla 60 ei käytetä matalalattiaisia busseja. Muista linjoista en tiedä, ne kulkevat miten sattuu/harvemmin.
- Anonyymi
Valkeakoski on varmaan Suomen ainoa kaupunki, jossa ajetaan normaalikokoisilla busseilla jotain paikallislinjoja, joilla pysäkkimäärä on 5-10 kpl ja matka-aika n. 10 minuuttia ja vielä tyhjänä. Montako tuhatta euroa Valkeakoski tuhlaa joukkoliikenteeseen, jota kukaan ei käytä ja jota ei edes tarvita kaupungin hyvän kauppatarjonnan vuoksi? Huonojalkaisille tulisi halvemmaksi kaupungin tukema kutsubussitaksi. Sointulastakin kävelee Valkeakosken keskustaan 20-25 min.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761550
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.100758En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25493