Miksi Almgren ei järjestänyt kisojaan esim Pyhtään lentopisteessä, sori lentokentällä?
Kaikkea hyvää Kotkan uudelle moottori(urheilu)keskukselle Satama Areenalla
Rakennuttakaa Pyhtäällä siihen Kunnanviraston ikkunan alle
Motellikujalla oma Satama Areena ettei tarvitse paskoa naapurin nurkkiin
Siivottiinko Kantasataman pysäköintialue riittävän hyvin drifting-tapahtuman jälkeen? – Asfaltti edelleen täynnä jälkiä
Autonrenkaista tulleita jälkiä on edelleen myös pysäköintiruutujen päällä.
Tapahtuman järjestäjä Mikko Almgren kertoo, että jälkiä on pesty pois kuumapainepesurilla.
– Emme kokeneet maalaukselle tarvetta. Ajan kanssa loputkin jäljet kuluvat pois, Almgren toteaa.
Vielä toukokuussa Almgren kertoi, että pysäköintiruudut tullaan maalaamaan säiden sallimassa aikataulussa.
Almgren ei täysin ymmärrä tapahtuman järjestämisestä aiheutuneita valituksia.
Kotkan kaupungin infrapäällikkö Aino Vuopion mukaan tapahtuman järjestäjä on lähtökohtaisesti vastuussa jälkien siivoamisesta. Kaupunki ei siis ole uusimassa maalauksia ainakaan lähiaikoina.
VANHUKSILLA SILMÄ LEPÄÄ IHASTELLESSA UUTTA TAIDETTA
– On tullut paljon hyvää palautetta esimerkiksi alueella liikkuneilta vanhuksilta, jotka eivät tavallisesti osallistu tällaisiin tapahtumiin. Ihmiset ovat tyytyväisiä, kun Kotkassa tapahtuu,Kotkan kaupungin "maankäyttöasiantuntija" Pyysalo sanoo.
PUISTOKAUPUNKI KOTKAAN UUTTA ILMETTÄ PYHTÄÄLÄISEN RIKKAAN DIILI JOHTAJAN ILMAIS NÄYTTELYNÄ
Eagle Drift Almgren Kumipolttamo jätti paskansa Satama Areenalle
6
255
Vastaukset
- Anonyymi
Yhy, yhy, parkkiruudun viivan päällä on musta jälki, yhy, yhy.
- Anonyymi
Kymiringillä tehtiin moottoriurheilun historiaa, kuten myös ihanalla Satama Areenalla
- Anonyymi
Onko järkee vai ei. Voi turhuuden markkinat, Hietasen sataman takapihalla olisi ollut tuhottavaa asfalttia. Kelpaa Perse herra Herraselle järjestää jäärata ajoja, lupamenettely ei tiedossa. Onko pruut pruut Almgrenkin perseistä?
https://i.media.fi/incoming/3qr28w/10806503.jpg/alternates/FREE_1440/10806503.jpg - Anonyymi
Kumi palaa kun pärsaukkoasi avarretaan.
- Anonyymi
Oletko Pride avartaja Ps
Järjestäjä sanoo kaupungin edustajan sanoneen ettei tarvitse siivota enempää ja kaupunginedustaja sanoo vastuun kuuluvan järjestäjälle.
Kumpi ja kampi tappeli, kumpi voitti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko Pride avartaja Ps
Järjestäjä sanoo kaupungin edustajan sanoneen ettei tarvitse siivota enempää ja kaupunginedustaja sanoo vastuun kuuluvan järjestäjälle.
Kumpi ja kampi tappeli, kumpi voitti.Mitäpä lottoot, se parkkipaikka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899737Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507677Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936459SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906186Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m625767Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,535259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot505175HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204832Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074519