Tutkimusten mukaan: https://www.verkkouutiset.fi/a/nyt-se-on-tutkittu-nain-paljon-sosialismi-hidastaa-talouskasvua/#ab999a39
Meillä on ollut virheellinen perustavoite aina
9
103
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vasuri tuota usko.
Vasurit on saaneet vierestä katsoa miten neuvostoliitto "loisti", eikä edes se kurjuus ja luolema ole saanut vasuria luopumaan haitallisesta ja mädästä ideologiastaan.
Ei sitä mielenmuutosta tee silloin edes mikään julkaistu tutkimus! - Anonyymi
Kunpa meillä olisikin vain tuo sosialismiongelma, mutta kun on toinenkin ongelma.
- Anonyymi
Eikä kaksikaan riitä, koska Tuomiojan lisäksi on vielä Kiljunenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä kaksikaan riitä, koska Tuomiojan lisäksi on vielä Kiljunenkin.
Niin ja Alonää' (ranskan kielellä lausuttuna).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja Alonää' (ranskan kielellä lausuttuna).
Suomeksi Halonen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä kaksikaan riitä, koska Tuomiojan lisäksi on vielä Kiljunenkin.
Miksi talouden täytyy kasvaa? Ei kasvu tuo pelkästään hyvinvointia, vaan lisää saasteita, luonnonvarojen ehtymistä ja epätasa-arvoa.
Demokraattisessa maassa tulisi kaikkien voida hyvin, eikä kenenkään tulisi sortaa toista.
- Anonyymi
Meidän on hankittava puolueeseemme talousosaamista keinolla millä hyvänsä. Voisimme vaikka hakkia isolla rahalla Kokoomuksesta sellaisen?
- Anonyymi
Moktar gubta
- AnonyymiUUSI
Miten Lipponen äänesti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401420Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981355Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2901255- 1091115
- 191061
- 651038
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161019- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841