Hyvä uutinen jonka monet varmasti tietävät!

gdfan

Okei, monet on ehkä lukenut tän päivän Turun sanomat (siis ne joille se tulee...), ja siinä oli juttu että Live 8 ohjelma tulee syksyllä TV2:lta. moni varmasti tiesi sen, mutta halusin muistuttaa.
"Analogisen tv:n katsojilla on mahdollisuus ottaa vahinko takaisin syksyllä, sillä TV2 näyttää elokuusta lähtien koko konsertin sarjana parin tunnin pätkissä sunnuntain myöhäisillassa." Eli ne, jotka missasi sen, niin muistakaa katsoa (jos haluatte) =)

HYVÄÄ KESÄLOMAA KAIKILLE!!!!!

6

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Punk-Rock

      tottakai katotaan kamujen kaa:)

      kitti kun ilmotit (ei tuu turun sanomia katos.. :D)

    • Whatsername<3<3

      joo...turunsanomis oli kyl aika epäonnistunut kuva Billiestä...xD

      • gdfan

        Oli vai? Mä olen nyt Espoossa ni en oikein oo lukenu sitä...

        Mentiin lintsille perheen kaa tiistaina ja näin siinä ohi mennen kaupan nimeltä Punk shop (ainakin musta nimi oli punk shop...). Tietääkö joku sellaisesta kaupasta?


      • Whatsername<3<3
        gdfan kirjoitti:

        Oli vai? Mä olen nyt Espoossa ni en oikein oo lukenu sitä...

        Mentiin lintsille perheen kaa tiistaina ja näin siinä ohi mennen kaupan nimeltä Punk shop (ainakin musta nimi oli punk shop...). Tietääkö joku sellaisesta kaupasta?

        Billien suu oli siin niin tyhmän näkönen!!


      • gdfan
        Whatsername<3<3 kirjoitti:

        Billien suu oli siin niin tyhmän näkönen!!

        Katos kesti päivä tajuta kysyy minkä päivän? Eilisessä vai (29.7)??


      • Whatsername...
        gdfan kirjoitti:

        Katos kesti päivä tajuta kysyy minkä päivän? Eilisessä vai (29.7)??

        se oli keskiviikon turunsanomis...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      233
      15161
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      124
      10127
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9361
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7089
    5. 182
      6527
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      173
      6207
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5612
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      46
      4786
    9. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      145
      1680
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      25
      1546
    Aihe