Mitäs seuraavaksi kun näyttää siltä ettei hyvinvointialueet pärjää, ei riitä rahat.
Mitä on seuraavana!
Mitä on seuraavana!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Iisalmen terveyskeskuksessa on hoitajan takaisin soiton mukaan 3 kuukauden jono kiireettömään hoitoon.
Reseptiä ei uusittu eli 3 kk on pitkä aika kipupotilaan odottaa.
Liikaa savolaisia vanhoja kontturoita vaivoineen jonossa.
Minkäs sille voi jos on vanha ja vaivainen konttura mutta pitäis meillekin joku arvo antaa.
Miksi pitäisi? Teillehän on harrastus istua vastaanotoilla.
Ottaavat lisää johtajia pähkäilemään ja kahvittelemaan.
Voihan pe..ele 😡
Nimenomaan, johtajien toiminta on täysin luokatonta. Johtoryhmässä johtajia joilla palkat huippuluokkaa ja kaksi avustajaa niin siitä huolimatta alueilla ei organiaatio toimi. Pelkkä nimi hyvinvointiaue on irvikuva verrattuna todelliseen tilanteen.
Kyllä palvelun taso laski niin paljon, ettei kannata sairastua, ei saa apua. pomputtelevat paikasta toiseen ja asiakkaalle suorastaan auotaan päätä miks tulet tänne
🎯🎯🎯
Jos sairastuu niin kotoa ei kannata lähteä mihinkään. Kipeänä helpompaa olla vaan kotona kun lähteä pompoteltavaksi ja huonoimmassa tapauksessa käskevät vaan kotiin.
Minä en ainakaan lähde mihinkään oli tilanne miten huono tahansa.
Kepun himmelit eivät vain yksinkertaisesti toimi.