Mitään muuta asiaa ei näytä olevan kuin päivästä ja kuukaudesta toiseen ränkyttää samoista asioista, eli solvata toisia ihmisiä. Siinäpä se näyttää olevan monien savolaisten elämän päämäärä ja tarkoitus. Tuollainen ei voi olla henkisesti tasapainoisten ja normaalien yksilöiden toimintaa, mutta niinhän se on aina ettei sairastuneet ymmärrä omaa tilannettaan.
Sairaat savolaiset
Anonyymi-ap
32886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Köyhää on elämä...
Niinhän sinä höpötiti olet tehnyt jo VUOSIA!
Ihan on ollut jo 10v sama asunto😂mites sinulla kiertolainen kun asunnot ja paikkakunnat vaihtuu kokoajan? Ja se teltta siellä kaksnelosen takapihalla🤣
Niin ja mitäs itse teet,ränkytät myös täällä
Ei myöskään nuo Turat😉
Kyse onkin savolaisista joilta ei voi täyttä vaatia. Tämä ei varmaankaan ollut yllättävä tieto, mutta tuli nyt vielä kerrattua.
Minkä takia pyörit savolaisten palstalla jos noin ottaa kupoliin
Asuin Savonlinnassa kauan. Lopulta oli pakko muuttaa pois. Oli erittäin vaikeaa kestää sitä negatiivistä asuinympäristöä.
Naapurit kyttäsivät ja puhuivat pas.... selän takana.
Edessä päin saattoivat olla niin kuin ei mitään olisi tapahtunut. Tätä tapahtuu kyllä muuallakin Suomessa,mutta Savonlinnassa se on niin kärjistynyt ilmiö. Todella ahdistavaa.
Yleinen ilmapiiri on se, että aina valitetaan jostakin.
Ollaan kateellisia ja kiusataan kateuden kihdetta.
Siitä saa sitten tyydytystä omalle heikolle itsetunnolleen.
Aika kiinnostuneita ollaan toisten asioista, ollaan ystäviä niin kauan kunnes kaikki asiat on udeltu, jos olet ihan tavan tallaaja, jäät rauhaan , kun sinusta ei ole mitään hyötyä. Myös hyvin paljon tyyppejä, jotka yrittävät esittää paljon hienompaa, kuin ovat - lähinnä huvittaa. On näitä muuallakin, mutta kun on sinut itsensä kanssa, ei moisesta välitä.
Savonlinnassa on hyvin ankea ja negatiivinen ilmapiiri, vaikka siellä olenkin syntynyt. Toivotaan ettei toinen onnistu ja selän takana puhutaan pahaa. Kateutta ja alemmuudentuntoa todella paljon. Selkäänpuukottamista ja hyödyn tavoittelua. Olen kuitenkin asunut monilla paikkakunnilla Itä-Suomessa ja Savonlinna erottuu negatiivisimpana. Täällä Kuopiossa on ihan erilainen positiivinen ilmapiiri. Paras tämän alueen kaupungeista.
Hei.
Punkaharjulaiset on vielä pahempia puhumaan paskaa selän takana
En koskaan muuttaisi Savonlinnaan, karseaa kateellista porukkaa.
Aloittajalla sattunut ilmeisesti kirjoitusvirhe. Tarkoitti varmaan sairaatsairaset.
💉⚰️💀🐑🖕🏿🥱🥱🎶🎶🎶
Tallessa on 😜
Jaa🥱🥱🥱🥱🥱
Juntit Savossa ovat keksineet käyttää emoji-symboleja. Lapsellista!
Mites siellä Pieksämäellä menee?
Oletko riidellyt peilikuvasi kanssa?
Yritätkö vielä rustailla runoja?
Pko on kova emoji-juntti!
Eräällä toisella palstalla puhuuvat et on kotirosvo ja linkki kuvaan
Lähärillä menee erinomaisesti.
TiinaAnnelilla taas yllättäen korkki auki ei voi tuollaiselle🤡🤡kun nauraa😂😂selvitä eka asiat ennenkun huutelet vääriä asioita täällä kuukausia😂
Pitikö pelkurin poistattaa viesti, jossa kysyin etteikö vellihousu uskalla mennä oletetulle tutulleen mennä silmäkkäin huutelemaan?
Ainut mikä ☝️tätä ja ex saman kadun ⚰️ urakoitsijaa yhdistää niin on viinakset maistuu kummallekin runsaasti 😂 ja höpötin haju eli kalmahiiva
Muuta uskalla kun vinkua kuuskuuscee esittää kovaa vaikka ripali housussa
Ensinnäkin asuit yksin ja sinun asuntosi oli homeessa siksi nukuit reppana takapihalla teltassa koska luottotietosi ovat menneet ja asunto homeessa?! nyt sait sossun kautta uuden asunnon slummista. Miten ihminen voi olla noin sekaisin että kuvittelee itselleen miehen vaikka asuu/asui yksin pelkkä alkoholi kaverina😂kaapit otettu kaikista taas mitä suolsit ja latelit aivan ihme ihmisistä🤡otahan lisää kilperttiä ni helpottaa, morjes🤪
Etkö uskalla mennä henkilölle itselleen kertomaan näitä "tietojasi"?
Oletko vain katkera juoruämmä?
Hävettääköhän taas. Kun pää selvisi niin johan poistui kaikki, hyvin nolasi itsensä taas kaikkien silmissä😂😂jokohan tajuaisi kun on hiljaa niin silloin muutkin on hiljaa.
Mummeli voittaja. Vain kuvitelmissaan ei tiedä mitään, kuvittelee tietävänsä🤣
Hakee Yksinäisyyttään huomiota 24/7😂eipäs tulekkaan enää🤡
Mummilla ei rahaa baariin niin rakentaa kuuskuusceen parvekkeelle rapa juoma "baaria" 🤣🤣🤣🤣🤣
Vai ei näy jatkossa julkaisut😂niinhän se sanoi jo viikko sitten mutta niin vaan näkyi ja tulee näkymään kun ilman huomiota ei pysty elämään yksinäistä elämää😂mutta antaa pöpiperheen puhua pelkkää puhetta alkkis perheeltä🤣