Ainakin lopulta ja heillä on aina varavaihtoehto(ja) jo valmiiksi mietittynä jos suhde loppuu
Kaikki naiset pettää
Anonyymi-ap
29417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Siis tähänastinen varamies voi päästä päämieheksi. Ellei satu olemaan kiinni lujasti. Silloin nainen saa tyytyä rakastajaan.
Näin on. Sitä varten on kavereita usemmilla naisilla. Aina pitää olla varalla joku.
Interesting. Eli et uskokaan palstasetä siihen kuuluisaan ystävyyteen ja niin edelleen? Heh
Ei kaikki. Osalla on hyviä periaatteita ja arvoja. Näin uskovaisena en kuitenkaan luota kuin uskovaiseen naiseen. Me ihmiset ei olla kovin luotettavia. Jeesus on luotettava, ja siksi itse voin luottaa vain uskovaiseen. Aito usko kun pitää itsekkyyttä kurissa. Ilman Jumalaa, mikään ei rajoita ihmisen itsekkäitä taipumuksia määräänsä enempää.
Mä olen uskovainen syvästi mut en siitäkään tehnyt numeroa paitsi lapselleni. Varamies on aina varamies salarakas salarakas. Kaikki naiset eivät petä minä ainakaan.
Ei pidä kumpikaan väite paikkaansa. Osalla naisista voi olla noin, ei kaikilla.
Miten rakasta ihmistä voi pettää ja satuttaa. En pystyisi, mun omaa rakasta.
Kyllä ne just pettää ketkä oikein urakalla vannoo "rakkauttaan". Some lovee ja filtterii
No omassa tapauksessa rakas olisi myös paras kaveri, joten ei onnistuisi. Mutta meitä on moneksi. Tietysti, jos suhde repeilisi, mutta siinäkin tapauksessa eroaisin ensin, ennen kuin alkaisin toisen kanssa säätämään.
Miksi rakastamistaan tarvitsisi julistaa?
Naisilla on pitkä jono miehiä odottamassa vuoroaan, niin siinä on helppo lähteä uuden matkaan kun nykyisen kanssa tulee ongelmia tai kun kyllästyy. Ennemmin kokonaan yksin kuin varalla.
Juu villasukat ja varvastossut kannatta laittaa läpät korville ja verhot eteen. Sillätavalla ei pipi tule. Mites ne varanaiset?
Harva nainen on moisesta jonosta tietoinen tai edes kiinnostunut.
en ikinä pettäisi häntä.
Kuulehan, tuota tekevät myös miehet.
Kyllä, täällä kylällä on nainen joka käyttää hyväkseen naapureiden varattuja miehiä. Epäonnistunut omassa elämässään ja nyt tuhoaa muiden perheiden suhteita.
Tiedän muutaman kyseisenlaisen naisen, jotka ei kyllä ole enää ystäviäni...
Mutta siinä meni raja, kun puolisoani vikiteltiin. Entistä puolisoani.
Tämä on kääntynyt toisinpäin, nykyään nämä varatut ukot odottavat milloin entinen pikkurouva on halukkaalla päällä.
Eivät kaikki petä
En välttämättä edes rupeasi uuteen suhteeseen koskaan. Jos nykyisestä joskus eroasin. Miehet ovat niin syvältä nykyään.
Niin olette te naisetkin.
Sittenhän se hyvä kun ollaan kaikki vaan omissa oloissaan. Mä en ainakaan tarvitse ketään mua haukkumaan elämääni.
6 vuotta kesti parisuhde jonka aikana nainen haki "pitkäaikaista kumppania" sanojensa mukaan Tinderin kautta. Parasta tuossa oli että samaan aikaan meidän oli tarkoitus hankkia vielä lapsi ja perustaa perhe. Jaksoi vielä jankata että oli vain "puhunut" siellä muiden kanssa ja tekstiprofiili antoi käsityksen kaikkesta muuta.
Tietysti väärin, mutta ainakin itselleni herää myös kysymus, että miksi sinä pysyit siinä parisuhteessa? Mikä noin toimivassa henkilössä on niin upeaa, että halusit pysyä siinä?
Se että toinen jäi kiinni valehtelusta ja salailusta sekä esitti välittävää ja uskollista samaan aikaan. Ulkopuolinen diagnoosi olisi varmasti narsistinen persoonallisuus
Ei voi vain naisia syyttää kyl ne miehetkin pitää varasuunnitelmaa. Jos ei mies täällä yhtään syty naiselle niin tyhmältä kuulostaa että ois pitänyt kaikki sillat polttaa entiseen elämään. Oh shit! Mä en kanna mitään syyllisyyttä, että mun ex mies on erittäin rakas mulle hamaan hautaan asti. Tällä hetkellä ystäväpohjalla. Ollu jo 30 vuotta. Vaikka välillä oli suhde yhden miehen kanssa. Ex miestä parempaa miestä tuskin löytyy enään koskaan. Hänessä on kaikki mitä hyvän miehen kuuluu olla. Aikamoisiin saappaisiin joutuu mahdollinen uusi rakas astumaan. Aika näyttää kuinka onnistuu🤍😘
Ei tosiaankaan petä kaikki naiset.
Kuten ei kaikki miehetkään.
Miehet ja naiset kummatkin pitää nykyään kakkosvaihtoehtoja, kantsii hankkii sellanen joka ei pidä.
Miksi etsitte onnea sieltä missä sitä ei ole? Parisuhteista? Itsenne ulkopuolelta? Jos ei ole onnellinen omana itsenään niin aika kaukaa haettua kerjätä sitä muualta .🤷♀️