Portugalin suurlähettiläs osoittaa huonoa käytöstä.
Onko Sanna opettanut?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011311377.html
Onko Sanna opettanut?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011311377.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
- Täsääs taas nähdää, millaisia SDP:n Johtotason Sosialistit On - !
- Eli - Työntekijöitä PÄTKITÄÄN Surutta - Mennen Tullen ja Aina Välilläkin - !
- SDP:läiset Osaa on -VITTUMAISIA- Alaisilleen - ! - - TOSI - ON - !
Sak neuvostoliiton jätteistä syntynyt torttu kasa.
Ay liike on kylläkin lähtöisin Englannista ja Suomen ensimmäisen työväenyhdistyksen perusti tehtailija valtiopäivämies Julius von Wright .
Tämä on Skinnarin löytö.
Tämä junaili Anton R:lle (SDP) ja Johanna S:lle (vihr) huippuhommat ollessaan ulkoministeriön virastopäällikkönä.
Tuo on jo korruptiota.
Niin on.
Mistä päättelette että hän on demari???? Siitäkö, että hän nimitti demarin ja vihreän joihinkin virkoihin?
Mutta häntä syytetään rasistiksi, joten hän on varmasti persu.
Ministeri Skinnari (SDP) edisti hänen uraa. Toveri auttaa toista toveria, ei kokoomustlaista tai persua.
Sanna Marin oli 15-vuotias, kun Maja-Luoto nimitettiin ensimmäisen kerran edustustotehtäviin. Joskohan Sanna olisi ollut tuolloin sivutoiminen kouluttaja UM:n palkkalistoilla, CV:ssä ei ainakaan ole mainintaa?
Tarja on varmaan opettanut molempia.
Eli avausta ja sinun kirjoitustasi yhdistää viha ja halveksunta demarinaisia kohtaan!
On varmasti. Ämmät on yhtä ilkeän yököttävän näkösiä. Ei yllättäbyt millään lailla, että tuokin on demari
Eipä ollut yllätys hänen puoluetausta. Ensin Marin ja nyt tää. Luulis tuolla taustalla ymmärtävän työntekijöiden kohtelun perus periaatteet.
Se on muitten vika kun demari ei osaa, muut saavat paskan niskaan kuten mariinikin teki ym. demari pellet!!
Näin jo edellisessä työpaikassa.
Useiden lähteiden mukaan osaston tulehtuneen tilanteen taustalla oli muun muassa se, että Maja-Luoto kohteli alaisiaan töykeästi ja saattoi esimerkiksi nöyryyttää heitä muiden edessä. HS 20,6.2025
Kommentti: Sdp järjesti jälleen kesäfarssin
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011312186.html
Nämä ovat näitä sosialistille ominaista kesäillan valssia.
Näinhän se on taas kerran, demarien tapa on yleensä ollut rasismin, syrjinnän osoittaminen itsestään pois tietyn puolueen suuntaan, on vaadittu koulutusta jne.. vaan nyt alkaa taas selittelyt oman pesän ympärillä, uskomaton puolue.
Demarius ei tuo sivistystä ja hyvä tapoja.
Todella härskiä tämän demarin toiminta.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011317925.html
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7bef7f04-2d5e-4648-ae25-8ab318753845
JA vielä tämä ihmiset silmään kusetusta. Otaksuvat jotta äänestäjät vielä uskovat noita selityksiä.