Oletteko tilanneet temusta ja jos mitä?

Anonyymi-ap

Onkos tullut osteltua kuin miljonääri?

14

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen kyllä. Pesukoneen alle sellaiset kumitassut, 2 euroa. Täytti tehtävänsä.

      Noloo tunnustaa, mut sit tilasin 10kpl nipun kalsareita ja pari paitaa. Paidat oli lähinnä koomisia, sellasta jostavaa ja venyvää "jotain"? Ilmeisesti jotain kumia tahi muovia. Kangasta ne ei ole nähnytkään.

      Kalsarit meni samantein roskiin kun sen temun roskapussilta näyttävän pakkauksen avasin. Ilmoille tulvahti aivan hirveä sellainen lähinnä teollisuus liuottimmen haju, aivan karmea.

    • Anonyymi

      Ei sieltä edes tarvitse tilata mitään. Pelkän sivun selaamisen jälkeen tulee soittoja ulkomaalaisista numeroista.

      • Anonyymi
        UUSI

        Puhelimeen saa myynnin esto numeron, niin eivät soittele.


    • Anonyymi

      Mä tilasin motorisoidun naisen 😍

    • Anonyymi

      Tilasin pierutyynyn ja asettelin sen opettajan persiin alle :DDDD

    • Anonyymi

      Mä tilasin "tähtilaser projektorin" sen idea oli että se heittää tahtikuvioita ja tähtitaivaan seinille ja kattoon. Onneksi testasin enne kuin annoin lapsille, ja roskiin meni. Lapset säästy pettymykseltä.

      • Anonyymi

        Hyvin toimittu!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvin toimittu!

        Temulla rälläkkään hirrenvuoluun terä 6.80e. Täsmälleen samanlainen terä suomalaisessa ksupassa 67e.
        Ei ihme jos tilataan temulta.


    • Anonyymi
      UUSI

      Olen tilannut ja tilaan tarpeen mukaan edelleenkin! Minulla ei ole pienintäkään valittamista, ja ihan jonkin verran olen melko pitkän elämäni aikana ennättänyt
      -mukamas paremman laatuisia- tuotteita käyttämään. Nyt kun kokemusta on kertynyt riittävästi, eli kymmeniä paketteja Temusta (sekä Aliexpressilta) en näillä näkymin tule kovin paljon kotimaisista kaupoista mitään hankkimaan. Itseasiassa olen saanut parempaa tavaraa monin verroin halvempaan hintaan kuin mitä paikalliset kaupat tai monet verkkokaupat kykenee tarjoamaan, tai sitten niillä on sen verran hurja hinta etten maksaisi vaikka rahaa olisikin. Minun ostokseni Temusta koostuu lähinnä vaatteista ja kengistä, jos kyllä vähän muustakin, mutta nuo ovat yleensä mitä tilaan.

    • Anonyymi
      UUSI

      Ostatteko visalla, se lie turvallisin maksu.

      • Anonyymi
        UUSI

        Minä olen aina maksanut Klarnan kautta.


    • Anonyymi
      UUSI

      Takin ja osia tuohon leikkuriin siitä toisesta Kiina kaupasta ihan hyviä olivst

    • Anonyymi
      UUSI

      Kondomeja, kaikissa oli smettis säiliössä reikä!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      106
      3118
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      231
      1949
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      136
      1849
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1843
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1352
    6. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      96
      1225
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      61
      1155
    8. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      84
      1154
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      59
      1137
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      67
      972
    Aihe