Se on muuten ihan hirveetä, kun ry:n sisaret eivät rakasta uskonveljiä MUUTA KUIN potentiaalisina miesehdokkaina, ja jos ei naimisiinmenojakoa tunnu olevan, ei myöskään kyläkutsuja tipahtelee.
Ruumiin ystävät mutta ei hengen ystävät, sanoi yksi sanonta.
Eeean lankeemus ikään kuin kumuloituu lopun aikana.
Ei meillä feminismiä
Anonyymi-ap
5
161
Vastaukset
- Anonyymi
Hirveän opillisia ei olla, mutta käytännön tasolla on.'uskomassa'-replikaatio käytössä, jja siinä se on se vanhoillislestadiolainen joukko-oppi.
- Anonyymi
Ihan hirveää kun ne laulavat Yhtä pyydän Vapahtaajaa
- Anonyymi
On siinä Anna-Maija palvellut vl:läisten joukko-oppia, "Millä tavoin Isän tahto MEISSÄ tänään tapahtuu"
Te pakanatkin voitte katsoa virsi 525 nettihaulla., tuo virsi on rauhanyhdistyksen naisväen erityissuosiossa.
Sieltä ne kristinopin alkeet löytyy
...
- Anonyymi
Kummallisia kirjoituksia täällä, olen itse ollut vl koko pitkän ikäni enkä tunnista tuollaista.
- Anonyymi
Hohhoo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438395Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255809Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035688Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632529Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91537Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol81502Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2331456