Juhannusaaton tanssit piti tulla eka tunti sekä tv:stä että radiosta, mutta tulikin eri esiintyjät. Radiossa Kyösti Mäkimattila ja telkusta Komiat. Juuri Kyöstiä odotin telkusta.
Huijauksen maku, telkusta nauhoitettu ja radiosta suora tai toistepäin.
Huijauksen maku, telkusta nauhoitettu ja radiosta suora tai toistepäin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lyhyt tunti oli telkun anti. Mutta on ne Komiat komiat pojat, silmäniloa ja korvakarkkia.
Nättejä poikia nuo Komiat, mutta niiden musa on kevyttä naiivia renkutusta.
Simo Silmu on taantunut, ihmetyttää, että keikkoja riittää. Hanna Kataja-Rahko näyttää olevan tiineenä, niin somasti mekon edusta pönkötti.
Kyllä oli pliisut tanssit.
Surkea ohjelma koko Juhannustanssit. ei voi millään verrata vanhoihin Kesäillan Valsseihin. Ohjelman äänikin täysin poskellaan HYI !!
Nykyään tanssimusiikki on rämpytystä kuin 50-luvun halvasta Suomi-filmistä. Esimerkiksi 90-luvulla oli paljon soittotaitoisia yhtyeitä ja tangokuninkaalliset oikeita laulajia kuten Arja Koriseva ja Jari Sillanpää.
Eipä ollut hääppönen pätkä, tylsä, mitäänsanomaton. Yle tuhlaan nykyään rahaa puhtaaseen paskaan päivittäin.
Komiat on hauska ja hyvä yhtye. Ilo silmälle katella.
Yle on komia katsella, vetää verorahat tuosta vain, lähettää kavereidensa tuotantoyhtiöiden suoltamaa umpipaskaa katsojia aliarvioiden, mainostaa kaiken aikaa, vaikka pitäisi olla epäkaupallinen jne. jne. Yököttää.