Ukraina on Venäjän

Anonyymi-ap

Onnea Venäjälle ja Ukrainallekkin, Ukraina pääsi irti mädäntyneestä globalistien agendasta, johon agenda 2030 myös kuuluu!

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011309213.html

Voi että olen onnellinen että hyvien voimat voittaa!!! Yiihaaaaa!! ❤️❤️❤️

Kunpa Suomelle kävisi yhtä hyvä tuuri, täälläkin alkaisi vihdoin koittamaan taloudellinen kasvu sitten 2008, ihmisille työpaikkoja ja leipää, taas elmästä pääsee kiinni kuten 1980-luvulla, ehkäpä väkilukukin Kiuruvedellä lähtee taas nousuun kun globalistien agendat romahtaa, lisää pieniä maatiloja takas!! 👍👍👍

Kerron tänne ihan vittuilessa, kun tiedän että eräitä länsilampaita vituttaa tämä meno 😂 Kyllä tekin heräätte joskus tähän länsi kusetukseen!

Minä asioin Teboiililla todella mielelläni aina!

5

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäläisiä lukoil teboileja tarvitaan maahamme enemmän. Venäjästä pitäisi tulla ruotsin kielen sijaan maan toinen virallinen kieli. Meidän pitäisi Valko Venäjän tapaan liittyä venäjän kanssa valtioliittoon.

    • Anonyymi

      Aloittaja on merkinnyt tekstiinsä riemuhuudoksi Yiihaaaaa!!
      Lienee sittenkin alitajuisesti Ukraina- ja länsi- ja jenkki- ja Nato-mielinen, koska varsinkin Jenkeissä huudetaan Yiihaaaaa!!
      Ryssämielinen huutaisi ja kirjoittaisi riemuhuudoksi Uraaaaa!!

    • Anonyymi

      Ukraina samoin kuin huomattava osa Venäjää saattaisi olla osa Saksaa, jos länsiliittoutuneet eivät olisi Neuvostoliittoa auttaneet ja Amerikka vielä puna-armeijaa aseistanut ja ruokkinut.

      • Anonyymi

        Kuten Britannian pääministeri Churchill sodan jälkeen sanoi:
        "Taisimme teurastaa väärän sian."


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      184
      9546
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      361
      7258
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      110
      6086
    4. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      29
      4326
    5. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      176
      4170
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      98
      3864
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3779
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      37
      3333
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      198
      3227
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2795
    Aihe