Valitseeko Musk mieluummin FSB turvasellit kuin Valkoisen Talon pommisuojan.

Anonyymi-ap

Ei taida Musk tietää, mitä tekee. Turvapaikan haku Venäjältä on varmaan teoriassa hieno asia ja hyvin houkutteleva. Ongelma vaan on siinä, että mikään sopimus Venäjällä ei päde koskaan. Sama asia on Trumpin kanssa. Lännessä vaan se ero Venäjään nähden, että täällä sentään yritetään tutkia ainakin murhat. FSB selleissä sen sijaan mikään ei ole sen parempi palkinto vartioille kuin saada käyttää hyväksi maailman rikkainta henkilöä. Sen takaa jo aate. Olet riistäjä kapitalisti, toverin orjuuttaja ja kaikkein suurin roisto, jota maan päälle on syntynyt.

Täytyy vaan ihmetellä Muskin neroutta ja maailman suurinta tyhmyyttä samassa henkilössä.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kettukin tietää, että ansaan on helppo päästä sisään, mutta mahdotonta päästä ulos. Muski isä ei taida tietää samaa vaan hehkutti Venäjää ja Putinia vieraillessa Moskovassa. Hän ihmetteli myös sitä, kuinka helppoa sinne oli lentää ja kuinka kaikki olivat hänelle ystävällisiä. Ukko ei tajunnut edes sen vertaa, että hän oli itse ketun syötti. Mielenkiintoista nähdä miten Trumpin ex-best friend´stä tulee Putinin uusi toyboy. Sille reissulle on myynnissä vain yhden suuntaisia lippuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      55
      11569
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      95
      8769
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      20
      3921
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      4
      3669
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3616
    6. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3540
    7. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      9
      3472
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3409
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3202
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2355
    Aihe