Seksitalo Yle

Anonyymi-ap

Miksi Ylen ohjelmistossa seksi näyttelee niin suurta osaa?
Kyse on toki luonnollisesta asiasta, mutta Ylen näkökulma on jollakin tavoin kieroutunut ja katsojia provosoiva, ei suinkaan valistava. Varsinkin vähemmintöjen kuvaus on karmaisevan sensaatiohakuista, ainoa ja ilahduttava poikkeus olikin sarja, jossa vanhemmat samaa sukupuolta rakastavat kertoivat elämästään. Yle tekee karhunpalveluksen vähemmistöille ja koko seksiaiheelle ilkamoimalla hieman vinksahtaneita ja julkisuushakuisia ihmisiä esittelemällä. Kysymys kuuluukin, onko henkilöillä, jotka suorittavat ohjelmien valintaa Ylessä, kenties joitakin henkilökohtaisia syitä luoda tällainen näennäisen hyväksynnän ilmapiiri, jonka itse asiassa synnyttää vihaa, ei ymmärrystä.

8

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tirkistelyltä on vaikuttanut minustakin. Alapäätä nostetaan esille aiheessa kuin aiheessa ja todella sellainen kertoo enemmän toimituskunnasta kuin kohteista. Ennen sanottiin, että siitä puhe mistä puute, mutta nyt meno on mennyt jo tahallisuuden puolelle. Tunnen myötätuntoa oman seksuaalisuuden kanssa kamppaileville.
      Ei näin. Jos on "munaa", se ei ole alapäässä.

      • Anonyymi

        Ylestä on tullut seksimatkojen järjestäjä. Rahaa käytetään surutta kohta pitää yle maksuja korottaa kun uusi toimari sai kymppitonnin palkan korotuksen röyhkeää ja ahneita paskoja. Wallinheimo istuu hallituksessa ja on kovin sitä mieltä rahaa lisää lisää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylestä on tullut seksimatkojen järjestäjä. Rahaa käytetään surutta kohta pitää yle maksuja korottaa kun uusi toimari sai kymppitonnin palkan korotuksen röyhkeää ja ahneita paskoja. Wallinheimo istuu hallituksessa ja on kovin sitä mieltä rahaa lisää lisää.

        Wallinheimo on varsinainen epähenkilö, joka ei päässyt eduskuntaan ansioillaan vaan urheilutaustalla. Mika-poika on suuruudenhullu, joka tietysti ajaa rahamiesten agendaa etuineen. Olen aina ihmetellyt kuka tavan tallaaja äänestää kokoomuslaista.
        Ylen moraali on kyseenalaista. Oli kyse sitten alapään jutuista ja seksityrkyistä, kansainvälisestä politiikasta ja varsinkin oman maan ongelmien täydellisellä hiljaisuudella. Jospa joskus aamutelkun ohjelma olisi 100-prossaisesti oman maan asioita, mutta ei. Aina siellä on Natoa, Putinia, Israelia, lähi-itää... ja varsinkin sotatieteilijöiden haastatteluja.


    • Anonyymi

      Samaa seksin palvontaa ihmettelen minäkin, ja ihmettelen myös tuota Pride-palvontaa jota Yle harrastaa! Eikö Ylen pitäisi tehdä enemmistön ehdoilla ohjelmia eikä keskittyä vähemmistöihin?

    • Anonyymi

      Joo seksi kuuluu elämään! Mutta pitääkö toitottaa ja sit tämä pukeutuminen katsoin junassa kun ollaan niin vähissä vaatteista!! Niin onko ok,? Ja kaunista ??

    • Anonyymi

      Niin nämä prideet kyllä vähempi enemmän!! Ja näistä polyamoreista olu aamulähetyksessä onkohan vinksallaan elämänasiat tänäpäivänä!!

    • Anonyymi

      Miksi nuo ohjelmat synnyttävät sinussa vihaa?

    • Anonyymi00008

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      117
      3892
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3225
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      65
      1830
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      218
      1302
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1212
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      199
      974
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      755
    8. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      696
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      690
    Aihe