Skoda-myymälä on todellinen satumaa.

Et kai vain usko automyyjää. Lähdit ostamaan sähköautoa ja ostitkin dieselin, kun kukaan muu ei niitä ollut enää ostanut.
5193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kannattaa lukea tuoreet rekisteröintiluvut.

Äänestä
  • Aivan. Rekisteröinneistä 70 % on uutena ja käytettynä maahan tuotuja rekisteröityjä ladattavia eli sähköautoja.

    Äänestä

Arvo romahtanut jo ja romahtaa täysin aika nopeasti.
Uusien bensiini- ja dieselautojen myynti päättyy Suomessa 2035

Glasgow’n ilmastokokouksessa vahvistui muun muassa se, koska uusien bensiini- ja dieselautojen myynti päättyy.
https://www.is.fi/autot/art-2000008400148.html

Äänestä

Auotomyyjä aina yrittää myydä sitä mitä on liikaa varastossa. Älä usko.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Et kai vain usko automyyjää. Lähdit ostamaan sähköautoa ja ostitkin dieselin, kun kukaan muu ei niitä ollut enää ostanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu