Alaikäinen ajoi rajusti ulos Säkylässä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011318075.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011318075.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Mitä liikkuu vanhempien päässä jotka hankkii 17v lapselle ajokortin ja bemmin?
Nuoriso on reippaita nykyään, toista se oli ennen.
Bemmikuski pötköttelee sairaalapedillä. Hitrunenko?
Olisi nyt nakannut edes lusikan nurkkaan.
BMW? Arvasinko oikein?
uLLATUS!!
Siis automerkin arvaus, olisko Fiat 600, se oli ärhäkkä peli.
Keimolassa ajoivat kuussatasilla rata-ajoo, kun 10 autoa tarttas, niin saundi oli aika makee, kun ne oli viritetty viimeisen päälle.
Tänään BMW kaasutti avoimella linja-autoasemalla kun oli satanut. Perää luisutti märällä asfaltilla useampaan kertaan. Voi miten lapsellista. Iskä maksaa renkaat. Sentään pojat näyttivät tietävän mitä tekevät eikä viskoutunut holtittomasti.
Mazdani kimpoilee ja pomppii.
Bemmipojat osaa luisuttaa.
Miksi lieksalaista kiinnostaa säkyläläisen auto.
Miten se voiolla entinen jatkiksen auto jamalista kun en ole ikipäivinä käynyt jamalissa. Joten paskanjauhantaa sinulta kuten aina.
It's always a bimmer.
Jos BMW pirssi on alla ja samanikusia on matkustajina, eivätkä matkustajat ymmärrä miten vaarallista on "lietsoa" kuljettajaa joka voi olla uhmakas, asentteella että nyt on näytön paikka.
Joka sitten päättyy onnettomasti.
Ihme ettei päättäjät koulun käyneet puhu näistä asioista?
Nykynuoret ovat niin fiksuja että ymmärtävät tuon asian valistamatta, kuten on todistettu jo lukemattomia kertoja. Sama älyllisyys on havaittavissa myös monissa muissakin asioissa
Malliesimerkki fiksun nuorukaisen toiminnasta: https://images.sanoma-sndp.fi/da476628e8089c831391a1ec60324947/normal/978.avif
Mikä vietti niitä vetää vesistöjen pohjille.
Ne on sukellusveneen sukua. vrt. yamali...
Mistä bmw autojen ylivertaisesti huonoimmat ominaisuudet johtuvat?
Ei autoissa vika vaan ajajassa.Ajotaito ei riitä koska auto karkaa lapasesta .Niin kävi 80 luvulla Toivasellekkin.
BMW perustuu ladan tekniikalle. Kaikki osat ovat väljiä jo uutena. Tästä johtuu viskoutuminen jolle kuljettaja ei mahda mitään.
Lada ei viskoudu...
Lada on korkealaatuinen verrattuna BMW
Jalta on ok urpoille.Kiihtyy 100 :n vuodessa.Onnee urpot ja pankot.
Joidenkin autojen rattiin ei pääse, ennenkuin on läpäissyt kokeen?
https://9gag.com/gag/aOxWBgR
Pitää kysyä aloittajalta oliskko ajanut rajusti tojotalla, skodalla, tai jollakin muullamerkillä?