Kesän kuumin puheenaihe nyt Juhannuksen jälkeen ei ole se kuka sai ja ketä Saaren tanssilavan takana..Lavaahan ei ole joten suojaisa kutupaikka Juhannuksen lemmenhetkiin puuttuu.
Yhtä vähän se puheenaihe on tämä Saaren naispuolinen yrittäjä joka kenties onnistuu luomaan kaupunkilaisille viihtyisän paikan kaikkeen tyytymättömien kestovalittajien vastustuksesta huolimatta.
Nyt on katse kohdentunut ABC-kiinteistön uuteen nousuun .
Tyhjänturisijoiden mielestä sinne kuuluisi itseoikeutettuna heidän käyttöönsä pyhitetty lorvimispalatsi missä pienellä kupposella voi vetelehtiä puolen päivää.
Toisten mielestä kehitys pitäisi kulkea matkakeskukseen missä muutaman linja-auton seassa paikkakunnalle eksynyt rekkakuski saisi mättönsä ja sumppinsa.
Mutta tulevaisuus näyttää valoisalta, koska kiinteistökaupat ovat totaalinen epäonnistuminen kehitystä vastustaneilta änkyräpersuilta.
Parin vaalikauden aktiivinen haittapolitiikka sai ansaitsemansa todella nolon lopun.
Toki somesta voi seurailla sitä itkun sekä uhriutumisen määrää mitä luottamuspulasta on sepustettu.
Persujen tyhjät lupaukset voidaan kuitata hyvin hyvin nätisti sanoen kuin Isokuovin ja Pikkukuovin tepasteluksi pellolla ..
Mutta luvassa on toki se Taivaanvuohen mäkätysmäinen vaihtoehto?
Haapa-asunnot on oiva esimerkki siitä vastuunpakoilusta ja muiden syyttelystä mikä on leimannut persujen politiikkaa pitkän matkaa.
Yhtä lailla lupaillut uudet yrittäjät ovat vain tyhjän jauhantaa vailla realismia.
Voisi reilusti todeta että heidän oma vaalislogan "Sitä saa mitä tilaa" pitää täydellisesti paikkansa.
Nyt on nahjukset riisuttu vallasta ja hyvä näin.
Toivottavasti itse käsittävät mitä ovat tehneet-siis jättäneet tekemättä ja nyt on muiden vastuullisten ihmisten aika korjata tilanne.
Happamia Sano Kettu Pihlajanmarjoista
Anonyymi-ap
7
415
Vastaukset
- Anonyymi
Repo voi tuoda uudet yrittäjät esille tai hänen on myönnettävä olevan p askanpuhujan.
- Anonyymi
Aloittajan mielestä Saaren naispuolinen yrittäjä on hänen ainoa toivonsa :)))
- Anonyymi
Onko tämä nyt se 13.000,00 Euron kysymys?
- Anonyymi
Aloittajalta 10+ kirjoitus, hyvin tyhjentävästi kerrottu.
- Anonyymi
Typerä sepustus. Laitahan korkki kiinni. On tainnut jäädä juhannusliemien kittaaminen päälle.
- Anonyymi
Sinähän se tiedät kaiken miltä tuntuu kun on jälleen kerran se naiseton Juhannus kiljupäälärin ääressä.
- Anonyymi
Pitäisikö kunnan tiloihin laittaa sokeripaloja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1002273- 2221930
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761752Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011316- 381220
- 1221108
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27783290kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180681Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47665Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo51660