🇮🇱🇺🇸Israelilla on raporttien mukaan aseet ovat vähissä
NBC raportoi yhdysvaltalaisviranomaisiin viitaten, että Israelin puolustusvoimilla on varastot tyhjät ampumatarvikkeista, erityisesti ilmantorjuntaohjuksista.
Vaikka Yhdysvaltain laivastolla on tarpeeksi ohjuksia puolustamaan Israelia mahdollisilta iskuilta, Yhdysvaltain merivoimien komentaja sanoi niitä kuluvan "hälyttävää vauhtia".
Aiemmin Yhdysvaltain armeija on nauttinut petrodollarin vallitsevan aseman vuoksi liki rajattomista resursseista, nyt dollarin menetettyä asemiaan reservivaluuttana ja Yhdysvaltain talouden ollessa konkurssikypsä ei jatkossa välttämättä ole varaa aseistaa kunnolla omaakaan armeijaa.
Israelin asevarastot tyhjiä
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole kauaa Israelin ystävät järjestää tappamisorgioihin rahaa tarpeeksi. Ensi pyhän jumalliturgiassa pyydetään seteleitä Israelin kohlehtiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2526517
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m294887- 982965
- 412337
- 322143
- 572085
- 1081883
- 221789
- 271582
Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot
halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi2351568