Joskus piti saada autolle hyvä teltta katos, niin eikös naapurin äijä puuttunut asiaan välittömästi. Sanoi vanhemmilleni, että niillä autotallitelttakatoksilla ei sitten tee mitään, joillain muka ollu ja tiesi muka niistä kaiken.
Niinpä vuodet vierivät ja piti olla ilman, koska kallista talleja ei jaksettu alkaa kokoamaan ja ostaa. Tuo äijä tiesi tämänkin koska oli ollut äärimmäisen utelias. Eikä selvästi halunut, että minulla ja eräällä toisella olisi helppoa elämässä.
No, asia 2
Oltiin aikeissa ostaa robotti ruohonleikkuri, arkeamme helpottamaan, niin eikös tuo samainen naapurin äijä puuttunut tähänkin asiaan.. tällä kertaa hän väitti vanhemmilleni, että pihamme olisi muka nurmikolla sen kaltainen että ne ei oikein tuollaisella pihalla toimi, että ne on niin huanoja laitteita ym..
Ja ketkä tai kuka saattoi joutua ajamaan nurmikkoa. No tähtäimessä olin tietenkin minä, että joutuisin niska limassa Ajaan nurmikkoa, että minulla olisi vaikeampaa elämässä. Ja kerran kun toinen meistä oli ostanut autoon uuden radion, sanoi tuo naapurin äijä ettei siinä ollut mitään järkeä ja että tarkkailemme muka ohikulkijoita ja että meidän tulisi antaa ihmisten olla rauhassa. Vaikka hän ja ne muut olivat sellaisia ne sen äijän lähes koko suku. Ja sen kaverit. Tietenkin niillä oli kohteet joille ne sitä teki ja paljon muuta, mutta esim. Vanhemmilleni he esittivät mukavaa ja erittäin ystävällistä, ne kaikki, ihan kaikki.
Ja kerran kun maalasimme uimaaltaamme, kuulin minä myöhemmin hänen sanoneen jollekin toiselle henkilölle, ettei siinä ollut mitään järkeä.!
Onko muilla samanlaisia kokemuksia naapureista..?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vanhempiani aivopestiin, ettei elämää helpottavilla asioilla tee mitään.!!!
5
310
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä olikaan tämän turhan aloituksen pointti ?
- Anonyymi
Se että joillakin on pöljät vanhemmat.
- Anonyymi
Pöljät vanhemmat näkyvät tosiaankin saavan samanlaisia perillisiä...
- Anonyymi
Aloitus liittyy ihmisten primitiivisyyteen....,,
- Anonyymi
Vie niille kysymättä ja laita lasku perästä tai tarjoa jos pystyt. Jotkut on tällaisia, että eivät pysty tekemään mitään päätöksiä ilman muiden mielipidettä. Jos huono tuuri käy, niin tämä keneltä sitä kysytään, tyrmää kaikki ehdotukset.
Ei kannata uskoa kenenkään henkilökohtaisiin mielipiteisiin, koska jokaisella on omat tarpeet. Sano niille se.
Katokset ja robotit on hyviä ja käteviä, siksi niitä käytetään niin paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1924734
- 383331
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.312844Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412748- 252388
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.672247Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192048Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311780Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391735Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801404