Olen provosoitunut. Pistetään vaikka näin. Perkeleet suomi24 ja heidän ehkä palkitut sananvapaudenrajoittajat. Ehkä on sopivaa sanoa oma näkemys, en tiedä. Tiedä näistä. Ehkä ei juuri tähän aihealueeeseen sovi, tiedetään persut ja sen harhaiset mieliset. Suomi24 tai heidän sanansaatajansa yksilö, oli sitä mieltä että, minä en enään saa olla olemassa heidän maailmassaan. Ei selitystä, en odota. Normi nykymaailmaa. Joku nauttii, minä en, tai toisaalta. Lisämahdollisuus irrottautua harhoista. Kiitos mahdollisista toismielisistä kritiikkiä esittävistäsi näkemyksistäsi.
Sori. Onko suomi24 minkäänlaista sananajattelun mahdollisuutta enään chätissä.
1
82
Vastaukset
- Anonyymi
Kuinka niin?
Siinähän sä kirjoitat ihan sujuvasti!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224499Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961707- 891371
- 791334
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840