Kaavoittajalta on tainnut mopo karata käsistä? Entisestä sanottiin että umpihullu mutta tämä nykyinen taitaa olla avaruudesta tippunut tänne koskelle sekoilemaan.
Kulisseissa tapahtuu kummallisia asioita mutta pöytäkirjoihin ei puoletkaan näistä kähminnöistä eksy. Kaksi kaavaa menossa hallinto-oikeuteen, ilmeisesti Äänekoskelle halutaan samanlainen systeemi kuin Jyväskylään jossa oiotaan mutkat ja salaillaan minkä ehditään ja tätä kautta saadaan valittamisen ammattilaisia hidastamaan kaikkia hankkeita.
Onko Äänekosken kaavoittaja seonnut kokonaan
10
502
Vastaukset
- Anonyymi
Rauhoitu ja kerrohan nyt mitä täällä muka tapahtuu? Kovin yleisellä tasolla on tuo avauksesi.
- Anonyymi
Kyllä Äänekosken virkamiesten tyyli on kyykyttää jos se vaan mitenkään onnistuu. Myönteinen ajattelu ei sinne sovi. Se valta on noussu päähän .
- Anonyymi
Helppo kitistä ja vinkua joka asiasta kun oma elämä toimii vain mielialalääkkeitten varassa.
Tuosta sun kirjoituksesta kun jättää pois turhan kitinän ja paskanjauhannan niin se olisi vain valkoin tyhjä ruutu.
Laita joskus noitten sun harhojen lisäksi jotain faktaa tiskiin - Anonyymi
Joko ne ajaa taas "pyöreän puun" sijoituspaikkaa jonkun takapihalle? Edellinen ei onnistunut kun autiosaharan myyjä kirjoitti valituksen.
- Anonyymi
Eihän tuosta aloituksesta saa mitään tolkkua.
- Anonyymi
Aloittajalla mennyt vissiin porot sieraimeen. Edellinen kaavoittaja Kinnunen oli kyllä kakofoninen ukko. Nykyisestä ei tietoa kuka se on.
- Anonyymi
Siis valttamisen ammattilaiset ?!
Olet sairas. - Anonyymi
Nykyinen eukko on aivan kaheli mutta sinällään linjassa muun organisaation kanssa.
- Anonyymi
Voitko kertoa mitä hän on tehnyt.
- Anonyymi
No mitä nyt muutamia tapauksia siitä kun aloitti niin rikkoo lupaukset mitä kaupunki antanut jonkun toisen toimesta. Ehkä demari? Vaikuttaa sille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354463- 553065
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut462958- 302763
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3412685Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82665- 382339
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542085- 51981
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461703