Kyllä Sievissä huomaa, kun kunta ei ole matkailukunta tosi huonon käytöksen.
Miettikää yrittäjät, työntekijät ja asukkaat kuinka käyttäydytte.
Täällä ei ole todellakaan mitenkään miellyttävää asua.
Politiikka on pilannut koko kunnan asukkaat.
Ensin keskustalaiset poliitikot lakkauttavat kyläkoulut. Sitten kunnllisvaalissa äänestetään kyläkoulujen lakkautuspuoluetta. Tällaista ristiriitaa on vaikea ymmärtää.
Paikalliset ovat muuttuneet tosi negatiivisiksi. Vastapuolta ei huomioida normaalissa kanssakäymisessä. Ei tällainen käytös houkuttele uusia asukkaita ja nykyisetkin muuttavat suurin määrin pois.
Epäkohteliaisuus
8
504
Vastaukset
- Anonyymi
Sievissä vaan on aivan liikaa lessuja. Heidän mielestään muut eivät ole mitään...
- Anonyymi
Aikoinaan kun asuin Sievissä siellä vaikutti pari kateellista ja pahansuopaa juoruakkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aikoinaan kun asuin Sievissä siellä vaikutti pari kateellista ja pahansuopaa juoruakkaa.
Ilkeät ja suulaat pahanilman linnut voivat saada paljon pahaa aikaiseksi.
- Anonyymi
Jos palvelu on huonoa, niin ostan Ylivieskasta. Paljon ostankin sieltä.
- Anonyymi
Oletkos Lampilaisia RY.läisiä vai muuten vaan lainsuojaton?
Ojituksin tuhottu suo
Toholammilla Keski-Pohjanmaalla sijaitseva kangasräme on ojitettu, vaikka se on uhanalainen.
Metsän omistaa on uskonnollinen yhteisö, Toholammin ja Lestijärven rauhanyhdistys. Ylen tietojen mukaan yhdistys on saanut metsän testamenttilahjoituksena.
https://yle.fi/a/74-20166276- Anonyymi
Voi voi, miten höpöä toimintaa. Jokaisen luulisi nykyään tietävän, ettei uusia suoalueita saa enää ojittaa. Voi tätä tietämisen tasoa!!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi voi, miten höpöä toimintaa. Jokaisen luulisi nykyään tietävän, ettei uusia suoalueita saa enää ojittaa. Voi tätä tietämisen tasoa!!!!!
Tottakait ne tietää, mutta lestoja ei koske kuolevaisten lait.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768