YLE kuriin - Ylen pitää olla ja on omien sanojensa mukaan riippumaton

Anonyymi-ap

Ylen pitää olla ja on omien sanojensa mukaan riippumaton.
Yle osallistuu Prideen.
Pride vastustaa perussuomalaisten maahanmuuttopolitiikkaa -> Yle tukee perussuomalaisten politiikan vastustamista -> Ylestä tulee poliittinen osapuoli.
Tervetuloa vain toimittajat journalismista politiikan areenalle. Mutta se tarkoittaa, että viemme teiltä 600 miljoonan euron vuosittaisen budjettinne.
Koska kenenkään poliittisen toimijan ei tule saada tuollaisia summia eikä kilpailuetua poliittisella areenalla veronmaksajien rahoilla.
TUHOTAAN YLE 🔥 (verorahoitteisena valemediana)

2

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinähän tuhoat ylen, olet vain yksittäinen tapaus. Valtaosa suomalaisista ei halua tuhota Yleä!!

    • Anonyymi

      Aloittaja on kypsä tapaus. Ylen riippumattomuus on molemminpuolista tietenkin, mutta turhaan populistiseen öyhötykseen ja vihapuheeseen se ei lähde edes demokratian nimissä. Yle jatkaa ansiokasta mediatuotantoa ja jättää sinun kaltaiset vihaiset nuoret miehet painimaan keskenään. Valkoinen liha hikoaa ja hyllyy, jaiks.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      209
      15074
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      127
      10520
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      119
      10087
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9341
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      52
      9162
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7059
    7. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6935
    8. 182
      6507
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      169
      6176
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5598
    Aihe