Karhuvuoren uusi lounasravintola

Anonyymi-ap

Karhuvuoressa on avattu tänä vuonna joku uusi lounasravintola.
Onko kellään tietoa että minkä niminen ja missä?
Tarkoin varjeltu salaisuus kun missään en ole nähnyt mainoksia.
Jotkut mummot olivat puhuneet kaupan edessä.
Lihapullat olivat olleet kuulemma purkkilihapullia ja kiusaus oli ollut kuivaa ja liian vähän kermaa.

12

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karhuvuoren kansallisruoka on vuosikymmeniä ollut Saarioisten mikropitsa ja viikonloppuisin herkuttelevat paikallisen kebabin tuotteilla jos Kelakorvauksista on oluen juonnin jälkeen jotain jäänyt lompakkoon.

    • Anonyymi

      Ruonalan Tiliruuhkassa on yksityinen Pirkka- Ravintola.

    • Anonyymi

      Tuskinpa kannattaa ruokaravintola Karhuvuoressa.
      Paikalliset eivät rahaa ruokaan laita, varsinkaan mihinkään ravintolaan ei mennä syömään vaan ostetaan marketista halvinta olutta ja loppurahoilla halvin nakkipaketti tai roiskeläppäpitsa mikä nautitaan kylmänä puiston penkillä.

    • Anonyymi

      Ei löytynyt karhuvuoresta Googlettamalla kuin kebab/pizzeria.
      Ei kukaan sinne lounasravintolaa avaisi. Paikalliset asukkaat voi jakaa kolmeen ryhmän.
      Eläkeläiset, maahanmuuttajat sekä sekakäyttäjänistit. Näistä ainoastaan eläkeläiset käyttävät ravintolapalveluita ja hekin käyvät keskustassa asioidessaan siellä tutuissa ja tunnetuissa paikoissa lounaalla.
      Karhuvuoreen ei myöskään tulla kauempaa syömään vaan ajetaan sinne Kotkansaarelle syömään.
      Karhuvuorella on niin huono maine alueena ettei edes Ruonala, Aittakorpi, Korela, Lankila alueilta tulla sinne ruoan perässä.
      Näistä yllämainituista syistä johtuen en usko että kukaan yrittäjä sinne mitään ruokaravintolaa avaisi. Kyllähän tuollainen johtaa konkurssiin ellei lopettaisi ajoissa ennenkuin rahat loppuu ja laskuvuori yltää jo liesituulettimen korkeudelle.

    • Anonyymi

      Karhuvuoressa oli aikoinaan Ravintola Karhun Kolo ( ei se mitä kuvittelette) paikka jossa viikonlopuilla kauniit ja rohkeat vierailivat hyvän ruuan merkeissä.

      Nykyisille Kauniille , Rohkeille ja Rahakkaille riitti Länsi Kotkassa Räyhä ja rock.

      Ja eikun pakohuoneeseen Ruonalan Kartanolle Pirkalle.

    • Anonyymi

      Karhuoressa oli sikounaan Karhunkolon vieressä hyvä Suomalainen pitsaravintola.
      80 luvulla se oli tosi suuosittu kun alueella asui vielä työssäkäyviä ihmisiä joilla oli perheet. 90 luvun laman aikana alue alkoi ghettoutua ja slummiutua kun juopot ja työttömät rupesivat asuttamaan aluetta ja työväestö muutti muualle ja muut kunnon veronmaksajat rupesivat välttämään aluetta. 2000 luku oli sitten kuolinisku alueelle kun maahanmuuttajia ja sekakäyttäjiä alkoi virrata alueelle ja alkoi syntyä kerrostaloja joissa ei ollut yhtään työssäkäyvää ihmistä.
      Kaupungin lumiauratkin rupesivat ajamaan lumia vasta päivällä kun aamuisin sieltä ei juuri ketään töihin lähtenyt niin ei tarvinnut työmatkaliikenteen vuoksi pitää kiirettä.

    • Anonyymi

      Ei kukaan voi olla niin itseensä kyllästynyt, että perustaisi ruokaravintolan paikkaan,
      missä ei ole tarjolla asiakkaita tai ainakin heidän maksukyky on arveluttavaa.

    • Anonyymi

      Karhuvuoressa ei syödä, siellä juodaan.

    • Anonyymi

      Siis oikeasti.....ei kukaan avaa ruokaravintolaa johonkin Karhuvuoreen.
      Bisnesideana tuhoon tuomittu. Ei siellä käydä syömässä kun paikalliset elää Kelan korvauksills.

    • Anonyymi

      Siis missä tämä uusi Lounasravintola sijaitsee? Onpas nyt salainen paikka kun kukaa ei tunnu tietävän

    • Anonyymi

      Valmislihapullia ja kuivaksi paistettuja laatikoita sekä kiusauksia ruokalistalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe