Pride 2025

Tämän vuoden tärkein tapahtuma.
Onhan PS mukana?
28326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Unkarissa Pride-kulkueen osallistujat voivat saada jopa 500 euron sakon. Järjestäjät voivat taas saada jopa vuoden vankeustuomion.

1Äänestä
  • Kaasuputki Heinäluoma ja Li Andersson aikovat uhmata kieltoa ja mennä sinne marssimaan. Toivottavasti joutuvat tyrmään.

    1Äänestä

  • Hyvä

    Äänestä

Onhan persuissa vahva homosiipi.

Äänestä
  • Ja samalla heikko heterosiipi.

    Äänestä

On se niin söpöä kun Sebu kulkee käsikkäin tuon tumman kumppaninsa kanssa.

Äänestä
  • Milloin myös lastenvaunujen kanssa?

    Äänestä

Kulkueessa useampi persu tumman partnerin kanssa.

Äänestä

Persujen linja-autot jo menossa kohti hesaa

Äänestä
  • Jep, vihervasut saavat kuonoonsa?

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Jep, vihervasut saavat kuonoonsa?

    Tusina persuhomppelia hakkaa joukolla yhden vihervassarilesbon?

    Äänestä

Homoseksuaalisuutta vastustetaan suomalaisessa yhteiskunnassa edelleen, ja useimmiten sitä perustellaan Raamatun jakeilla. Mooseksen 3. kirja 18:22; ”Älä makaa miehen kanssa niin kuin naisen kanssa maataan, sillä se on kauhistuttava teko”.

Äänestä

Älkää puhuko pahoja Sepusta. Se on uskovainen poika ja elää Raamatun oppien mukkaan.

Äänestä
  • Raamattu käskee: "Menkää sisään ahtaasta portista." Tosiuskovainen ymmärtää tämän viittaavan anaaliseksiin.

    Äänestä

  • Onhokan demari-Veijo vaanimassa sakkolihoo?

    Äänestä

Ei muuta merkitystä kuin julkisuuden haku medioiden kautta. Jos media ei vetäisi lööppejä, tapahtuma kuolisi alkuunsa.

Äänestä

Paljon on sairaita ihmisiä

Äänestä
  • En tiedä kumpi saa voimaan huonommin, transut vai poliitikot jotka on hyveposeeraamassa äänten kalastelun muodossa? Varsinkin tapausten kohdalla jotka eivät voi sietää esim. transuja marssilla johon itse osallistuvat.

    Äänestä

Onhan Keskisarja nyt marssimassa? Oli ainakin marssimassa itsenäisyyspäivänä.

Äänestä

Tuskinpa on, mutta luulisin että kaikki viherdemarit ovat marssimassa suolakurkku pakoputkessa?

Äänestä

Hienoa Unkari, hyvä hyvä. Kiven sisään, likaamasta yhteiskuntaa.

Äänestä

Koko roska hävitettävä atomeiksi.

Äänestä
  • Onko islamisteja paikalla?

    Äänestä

Kaikki vankilaan!

Äänestä

Oliko SebuAlan vauvoineen paikalla?

Äänestä

Ei ole eikä ole koskaan ollutkaan, tapahtuma on polttimostaan kieroutuneiden vihervasureiden graalin malja.

Äänestä

Älkää puhuko pahoja Sepusta. Se on uskovainen poika ja ellää Raamatun oppien mukkaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämän vuoden tärkein tapahtuma.
Onhan PS mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu