Tämän vuoden tärkein tapahtuma.
Onhan PS mukana?
Pride 2025
27
301
Vastaukset
- Anonyymi
Unkarissa Pride-kulkueen osallistujat voivat saada jopa 500 euron sakon. Järjestäjät voivat taas saada jopa vuoden vankeustuomion.
- Anonyymi
Kaasuputki Heinäluoma ja Li Andersson aikovat uhmata kieltoa ja mennä sinne marssimaan. Toivottavasti joutuvat tyrmään.
- Anonyymi00028UUSI
Hyvä
- Anonyymi
Onhan persuissa vahva homosiipi.
- Anonyymi
Ja samalla heikko heterosiipi.
- Anonyymi
On se niin söpöä kun Sebu kulkee käsikkäin tuon tumman kumppaninsa kanssa.
- Anonyymi
Milloin myös lastenvaunujen kanssa?
- Anonyymi
Kulkueessa useampi persu tumman partnerin kanssa.
- Anonyymi
Persujen linja-autot jo menossa kohti hesaa
- Anonyymi
Jep, vihervasut saavat kuonoonsa?
- Anonyymi00029UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Jep, vihervasut saavat kuonoonsa?
Tusina persuhomppelia hakkaa joukolla yhden vihervassarilesbon?
- Anonyymi
Tästä mallia:
https://yle.fi/a/74-20055261 - Anonyymi
Homoseksuaalisuutta vastustetaan suomalaisessa yhteiskunnassa edelleen, ja useimmiten sitä perustellaan Raamatun jakeilla. Mooseksen 3. kirja 18:22; ”Älä makaa miehen kanssa niin kuin naisen kanssa maataan, sillä se on kauhistuttava teko”.
- Anonyymi
Älkää puhuko pahoja Sepusta. Se on uskovainen poika ja elää Raamatun oppien mukkaan.
- Anonyymi
Raamattu käskee: "Menkää sisään ahtaasta portista." Tosiuskovainen ymmärtää tämän viittaavan anaaliseksiin.
- Anonyymi
Onhokan demari-Veijo vaanimassa sakkolihoo?
- Anonyymi
Ei muuta merkitystä kuin julkisuuden haku medioiden kautta. Jos media ei vetäisi lööppejä, tapahtuma kuolisi alkuunsa.
- Anonyymi
Paljon on sairaita ihmisiä
- Anonyymi
En tiedä kumpi saa voimaan huonommin, transut vai poliitikot jotka on hyveposeeraamassa äänten kalastelun muodossa? Varsinkin tapausten kohdalla jotka eivät voi sietää esim. transuja marssilla johon itse osallistuvat.
- Anonyymi
Onhan Keskisarja nyt marssimassa? Oli ainakin marssimassa itsenäisyyspäivänä.
- Anonyymi
Tuskinpa on, mutta luulisin että kaikki viherdemarit ovat marssimassa suolakurkku pakoputkessa?
- Anonyymi
Hienoa Unkari, hyvä hyvä. Kiven sisään, likaamasta yhteiskuntaa.
- Anonyymi
Koko roska hävitettävä atomeiksi.
- Anonyymi
Kaikki vankilaan!
- Anonyymi
Oliko SebuAlan vauvoineen paikalla?
- Anonyymi00030UUSI
Ei ole eikä ole koskaan ollutkaan, tapahtuma on polttimostaan kieroutuneiden vihervasureiden graalin malja.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991126
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe36646Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49510Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48502- 32500
- 34457
- 41454
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451