Pride on ihan jees, valkoiset heterot vielä parempi

Anonyymi-ap

En ehkä ole täysin kartalla, mutta olisiko aika järjestää perinteisille Heteroille, ehkä jopa erikseen alkuperäiskansan edustajille, oma kulkue oikeuksiemme puolesta. En ole mikään homofobinen örmy, mutta mielestäni heteroiden oikeudet alkaa olla aika rajusti menetetty, miehillä varsinkin alle keskiarvon.

8

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siitä vaan puuhaamaan sellaista, ei ole minulta pois.

    • Anonyymi

      Sellainen hetero pride oli kerran. Oli siellä varmaan kolme persua.

    • Anonyymi

      Ei kenenkään oikeuksia ole menetetty.
      Marsseja voi varmaan järjestää ihan kuka haluaa, ja minkä asian puolesta haluaa marssia. Ei sitä ole kielletty, luvat ehkä on kuitenkin hankittava.

    • Anonyymi

      Oletko Aapo Olervo?

    • Anonyymi

      Höpö höpö

      Uutisointi vain keskittyy heikommassa asemassa olevien olojen parantamiseen niin se vain tuntuu siltä.

      Edelleen valkoihoinen heteromies on ylivoimaisesti parhaassa asemassa kun puhutaan eri väestöjakaumista.

      • Anonyymi

        Siinähän se mahdollinen ongelma tuli esiin.
        Ajatellaan vaan, kuka ja mikä, millainen ihminen olisi parempi kuin toinen.
        Miksi ihmisiä pitäisi laittaa johonkin paremmuusjärjestykseen.
        Ajatuksensa voisi järjestellä niin, että ei se ole itseltä mitään pois, jos joku toinen on erilainen kuin mitä on itse.
        On pelkästään oma asenneongelma, jos oma psyyke menee epätasapainoon jonkun toisen ihmisen erilaisuuden takia.
        Yleensä ihmisellä on tekemistä jo omien henkilökohtaisempienkin ongelmiensa kanssa, niin mitä järkeä on tehdä itselleen ongelmaa toistenkin ihmisten elämäntyylin tai erilaisuuden takia ?
        Itsellä ja muillakin on helpompaa, kun hyväksyy itsensä ja muut sellaisina kuin he ovat.


      • Anonyymi

        Joskus törmäsin ihan mielenkiintoiseen väittämään, että median edustajat tulevat yleensä akateemisesta putkesta ja vaikka median pitäisikin olla puolueetonta, niin varsinkin nyt kun ollaan siirrytty hyvin paljon tarinallistamiseen ja tunteisiin vetoamsieen, niin se toimittajien samaistuminen kokemusmaailmaan näkyy aiheiden valikoitumsiena.

        Ehkä se onkin ihan perusteluta, että sellainen rekkamiehen hymyä edustava ihminen ei saakkaan ääntään tai mielipidettään kuuluviin, vaikka sielläkin niitä tarinoita pitäisi riittää.

        Se ei tietenkään poista sitä totuutta, etteikö länsimaisessa yhteiskunnassa olisi valkoisella heteromiehellä tiettyjä etulyöntiasemia, vaikka se ei jokasita yksilöä muutakkaan superhessuksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1962
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1890
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      382
      1792
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1123
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      765
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      674
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      665
    Aihe