Parkkipirkko sakotteli

Anonyymi-ap

Puistokadun S-marketin parkkipaikalla kaupan asiakkaita perjantai iltana klo 19-20 aikoihin. Mikä siinä on että pitää karkottaa asiakkaat tuollaisella touhulla. Pitää alkaa käydä sellaisessa kaupassa missä ei parkkipatet eikä pirkot väijy maksavia asiakkaita kun menevät ostoksille . Itselläni on muuten toimiva automaattikiekko. Oli joku rippikouluikäisen näköinen likka se joka kuvasi ja sakkolappuja printtaili . Miksi Lempäälän kokoisessa tuppukylässä pitää nykyään olla parkkikiekko sääntö melkein joka narikan pihassa, onkohan niillä liikaa asiakkaita.

7

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mietipä ite Miks.!!!Jospa sinne parkkeeraa muutkin ku asiakkaat, moneksi tunniksi.

    • Anonyymi

      Rahat heillä loppu ja palkanmaksut edessä. Ihmisten kiusaamisellakin voi rahastaa.

    • Anonyymi

      Myös R-kioskin pihalle ilmestynyt jonkun parkkifirman kyltit, eipä ole sen jälkeen tarvinnut sielläkään käydä.

    • Anonyymi

      Tämä syöpä levisi Kangasalalta Lempäälään. Joku sanoi että samat kytät toimivat molemmissa kunnissa. Kannattaa laittaa S-market boikottiin, niin saattaa toiminta muuttua.

    • Anonyymi

      Pannaan boikottiin pannaan boikottiin nää kauprat, muutin lidliin siel ei sakoteta tosin kiekko pitää laittaa.

    • Anonyymi

      Virkaintoisen tuntuinen nuori likka sakotti. Varmistin hänet nähtyäni oliko oma parkkikiekko kunnossa ennen kuin menin kauppaan.Alkoi luennoimaan siitä ettei automaattikiekkoa ja manuaalista saa käyttää rinnakkain samalla jos ne ovat eri kellonajoissa niin silloin tulee sakko. Tuo automaattikiekkohan tasaa kellonajan kun pysähtyy yleensä parkkeeraajan eduksi hieman etumatkalle. tasa tai puolitunnille aloituksen.

    • Anonyymi00007

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      126
      8241
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      445
      7410
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      214
      5634
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      137
      4570
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      84
      4554
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      104
      4432
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4132
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3810
    9. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      6
      2916
    10. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2680
    Aihe