Naiivi kaiken saa selville nykyään sekunnissa eikä mikään katoa enää koskaan netistä. Esim jos jollain tyypillä jotain menneisyyttä algoritmi nostaa heti. Ei tarvitse olla mikään Sherlock.
Mastermindiksi oot kyllä aika
Anonyymi-ap
25479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei muuten saa.
Kakarat alle 25 Veet luulee noin.
Mut jos on teknistä osaamista yhtään enempää
Itsensä saa helposti piloonkin.
Algotriimi kertoo lähinnä mistä suositusta henkilö voi olla olla kiinnostunut ei juuri muuta.
Terveisin takapiru joka ei näy netissä.
Tää kyseinen keissi löyty ihan lehdestä
Lol joku Alex Kivimäki homma siis iltapulus
Ei nyt aivan, mutta tiettyjä samankaltaisuuksia
Kivimäkeen verrattuna kai small fish
Semmoinen vähän ressukan oloinen kaveri, vaikea uskoa että joku pitää sitä jonain visionäärinä 😂
Hih hih
Jätkä vähän sen näkönen että ei oo nukkunut viikkoihin
Sen näkösenä tulee sössöttämään jotain visio-shaibaa
Alkoiko alkorytmi tsukker perillä?
Voi eikä? Mitä olen ymmärtänyt, niin todella monet sekavat stoorisi perustuu palstasetä siihen, että luet lehtiä
Mikähän gubben puppeteatterin marionetti manifesti tämäkin oli?
Sitä juuri, mutta mistä sitä tietää vaikka tämä master mindiksi nimittely sekä imartelisi että vaivaisi jonkun juttumaakarin pollaa
Sillä erotuksella että mastermind saa sinut kirjoittamaan tuollaisen aloituksen.
Etsit häntä täältä ja ajattelet että tekemäsi aloitus löytää kohteen?
Ei sinustakaan tulisi agenttia. Palsta on suuri illuusio.
Hän mittaisiko joku ritmi aikaa kuinka paljon käyttää ikävöimänsä mielleyhtymien hakuun netissä? Mistä se kertoo ei se pakkomielle vaan ikävä?
Saako udella, että mikä saa kirjoittelemaan palstasedän avauksiin tällaista aamuyöstä? Toivottavasti et itse ole ”agentti”
No kaikki ei ole välttämättä niin nokkelia ja selväpäisiä mitä suuri yleisö haluaa ajatella
Ja se että käyt mollaamassa täällä ikävöintisi kohdetta, ei anna sinusta hyvää kuvaa…
Purkaa kiukkua ja pettymystään. Tottunut toisenlaiseen.
Mistä sinä hyvin sekavan oloinen jannu sait tästäkin palstaäijän aloituksesta päähän, että tämä liittyy millään tavalla johonkin tun kaipaamiseen ja/tai koskee sinua? Taidat olla totaalisesti todellisuudentajun kadottanut😂
Palstasetä kokee pienuutensa kun laitetaan isoa vaihdetta silmään. Ei taida jammusedällä olla hajuakaan mikä odottaa
Rotta-armeija luulee hallitsevansa maailmaa, ja vääntelevensä totuuksia miten vain voi. Kaikista yleisin tarina historiassa, rotat vastaan kuningas.
Rotat ovat npc hahmoija, jotka on luotu tuomaan mielipahaa ja harmia kuningaalle, heidän toimintonsa on toistaa tiettyjä lineja ja tuoda virheitä kuningaan elämässä esiin. Rotat kuvittelevat, että he tuntevat kuningaan, rotat jopa joskus muovaavat ja värittävät tarinoitansa, koska kuvittelevat olevansa älykkäitä ja nokkelia, kuvittelevat, että paljastavat maailmalle jotain mitä narsistinen kuningas ei jo ole, mutta kuinka väärässä he olisivatkaan.
Yksi rotista käyttää kaiken aikansa palstalla lueden omaa visiota ja narratiivia kuningaasta, jota hän ei edes tunne. Rotta kuvittelee olevansa älykäs, mastermind ja kaiken moraalin yläpuolella.
Mutta se on juuri rotan ajattelussa niin vinoutunutta, rotta ei näe, että mitä enemmän hän dehumanisoi, alistaa ja pyrkii nöyryyttämään, sitä enemmän rotta tekee itsestään täyden pellen. Rotta siis vain menee omaan loukkuunsa harhoissaan.
Mutta tää kyseinen rotta ei ymmärrä fundamentaalisesti miten yhteiskunta toimii.
Joob
Upoo
Voi kuule, sulla ei ole edes virtuaalilaseja koko päivää päässä, kuten minulla ja minulla on sentään vielä skeittilauta.