Teeveen, siis kaikille näkyvien kanavien, myös ja eritoten ylen, sisältö on nyt huonoa ja ennen kaikkea painottunut (uutisten lisäksi) uusintoihin, urheiluun, metsästykseen, autoihin, seksuaaliseen vähimmistöihin ja väkivaltaan. Meidät, vanhemmat leidit, on tarjonnassa unohdettu lähes kokonaan!! Joku meistä ehkä katsoo Kauniiden ja rohkeiden lisäksi jotain Emmerdalea tai Salattuja elimiä (hih hih), mutta kaikki eivät näistä pidä: Meidät: 50-95v sivistyneet naiset, ja meitä on ikääntyneistä suurin joukko!, on syrjäytetty! Me haluaisimme katsella älyllisiä ja henkisiä, osin ehkä romanttisia ohjelmia, meille suunnattuja!! Emme halua katsoa parhaaseen katseluaikaan tappamista, ampumista tai autoilla surraamista! Suurin osa "tavallisen teeveen" katsojista on nykyään vanhempia naisia, joista useilla ei ole nettiä tai maksukanavia, eikä ehkä osaamista/rahaa/halua niitä edes hankkia! Kiitos (uutisten lisäksi) La Promesa, Unelmien poikamies, Koti koiralle, Alaskan eläinlääkäri, Elämäni biisi, Petolliset, ym.! Tällaisia ohjelmia lisää, meille naisille, meille hiljaisille, jotka vielä normiteeveetä (pelkästään) katselemme!
TV-ohjelmista leideille!
Anonyymi-ap
1
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1942725Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1512444Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061142- 1011028
- 64931
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait244837Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20830Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290801Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91796Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22728