Mitä Salossa voi edes tehdä?

Anonyymi-ap

Ollaan muutamassa Saloon ja kun katsoin niin eipä näytä olevan yhtään mitään tekemistä. Täytämässä 16v ja pakko sanoa että on helvetin ärsyttävää lähteä Hämeenlinnasta keskelle ei mitään kun ei metsä seikkailut kiinosta. Ainoa asia jota keksin on ehkä Pokemon Go mutta kuka sitä jaksaa tehdä koko ajan.

3

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä oot harrastanu ja millä oot saanu aikasi kulumaan siellä Hänmeenlinnassa? Olisko Salossa vastaavia harrastuksia/seuroja? Toki kaverit jää mutta samoista harrastuksista täällä uusia kavereita?

    • Anonyymi

      Kyllä täällä on ihan frisbeegolf ratoja,minigolf ratoja,jäähalli,jalkitsapallokenttä..Onhan täällä ollut ainakin ennen shakkikerho(no en kyl oo sitä nyt tarkistanut mut kai vielä on?),voi harrastaa avantouintia,ainakin kesällä on keskiviikkoisin pesäpallo mahis,uimahalli on,kirjasto on noin nyt alkajaisiksi..Jotain karaoke mahista on,näytelmäpiirejä löytyy,pari leffateatteria on ja pari keilarataa..Muitakin harrasteryhmiä on ja kansalaisopistossa voi jotakin harrastaa esim.että noita nyt alkajaisiksi..(?).

    • Anonyymi

      Miksi muuttaisit tänne?
      Ei töitä, ei palkkaa, ei rahaa, ei ystäviä, ei harrastuksia....
      Jos suinkin mahdollista pysy siellä missä olet.
      Ystävällisesti neuvoen kymmenien vuosien kokemuksella.
      P.S. Hämeenlinna on kaupunki
      Salo on tuppukylä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe