Olisiko lääketiede niin kehittynyt, että keksisivät sotahulluuteen ja kateuteen rokotteen !?
Ylen ja mediain sothulluus,alkoi kaasuputki ja kaasukateudesta Venäjälle,sitten Ukrainasta eroaviin!
20
257
Vastaukset
- Anonyymi
Me Rysät olan ylppeitä ?! etä Siumalaiset kedehtii Meitä nin paljon !? Vähhän Suoma liseet voissi kiutenkin vilä opi a mieltä !½? Esi merkiski temk kratia ei Ole Su omesa viellä nin pitkälä kun meilä Venjälä !?
Suoemsa ei koskan kukan epä temokraattinen putoa ikunasta nin kun meila Venjällä ?! Eikö teilä ole Suomesa tarpeski isoja ikunoitta vai mista tämmäö puutte jothu !?- Anonyymi
Yhdysvaltain Venjä kateuspelko, että Eurooppa tulee Venjän enerkiasta riippuvaiseksi,tosi häpeällistä sotaliittolais Suomellekkin !?
Eikä siinä ryssittely auta,kuin yksinkertaisemmatkin luulee !? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhdysvaltain Venjä kateuspelko, että Eurooppa tulee Venjän enerkiasta riippuvaiseksi,tosi häpeällistä sotaliittolais Suomellekkin !?
Eikä siinä ryssittely auta,kuin yksinkertaisemmatkin luulee !?Mikä helvetin kateus? EI OLE MITÄÄN KATEUTTA!!
- Anonyymi
Suomi on ollut itsemurhatilastossa kärjessäkin,että ole vain ylpeä edelleen !?
- Anonyymi
Venäjällä lääketiede(kin) tulee jälkijunassa, joten ei löydy sieltä helpotusta Putinin vaivoihin.
- Anonyymi
Niinpä niin, kun Yhdysvallat osti jo 1960 luvulla patenttej Venläisiltä, paino dollareillaan vuosittai ja jopa varasti avaruusohjelman,Jukoslavian presidenti avulla !?
- Anonyymi
Sinulle pitäis määrätä lääkitys, olet aina vain venäjän puolella Suomea ja suomalaisia herjaten!!
Ja mitään kateutta tai sotahulluutta venäjää kohtaan EI OLE OLEMASSAKAAN!! - Anonyymi
Eikä sekään riittänyt,kun jo vuosikymmen Fennovoiman kimpussa,takaistujen perustei, vihreiden valeilla höystettynä !?
- Anonyymi
Ei näytä edes ryssittely kiinostavan,joten olisi aika kysyä Venjältä hyöökkäyksestä,kun sillä meillä peloteltu jo 11 vuotta !?
- Anonyymi
Samassa laumassa Suomen kristityt,aseet ja kateus on pääsanoma !?
- Anonyymi
Tarkoitatko että samassa laumassa Kirillit ja silleen..?
- Anonyymi
Niin mutku pride pelastaa ja boosteri antaa siivet🤣🤣🤣
- Anonyymi
Jos yle ei sotayllyttäjänä, muuta vain tiedoittajaksi, ei tulevaisuutta ja Epädemokraattisten Mediain naurupäälle !?
- Anonyymi
Se on nykydemokratiaa,kateus ja syrjiminen,jo perinteistä !?
- Anonyymi
Afganistan häpeä tuli vielä paupanpäälle,niin piti Ukrainan konflikti saada hyvitykseksi !?
- Anonyymi
Sotahulluuteen on vain yksi lääke ja se on kastraattien ylennys johtajiksi.
- Anonyymi
Suomellakaan ei ole muutamahdollisuutta,kuin aloittaa sota venjää vastaan,kun on syöttä nyt hyökkäysvalheitaan jo 11 vuotta ja samalla kurjuutta lisännyt,kansan vähävaraisille !?
- Anonyymi
Suomi EI ole aloittamassa sotaa venäjää vastaan joten lopeta toi propagandan suoltaminen!!
- Anonyymi
Voiko Persuryssä enää keksiä typerämpää avausta?
- Anonyymi
Esin Yhdysvallat ei sietänyt Suomen yhteistyötä,Neuvostoliiton kanssa,sitten pelkäsi Euroopan energia loukkuun, että piti kateudessa räjäyttää kaasuputki !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/11610682Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1304271- 1174030
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24433879- 613556
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint542806Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras192346- 572009
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko191592Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat
KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu81439