kymälahti 55800 riivatun koiran haukunta

Anonyymi-ap

lauantaina haukkui 8 tuntia lähes taukoamatta, big bändissä asukkaat (kuulemma vuokralaiset, entisellä asukkaalla oli myös harvinaisen ärsyttävä koira, erityisesti jos lapset "leikkivät" sen kanssa pihalla, mutta se on jo historiaa, asuvat nyt onneksi kauempana) ja koira yksin varmasti vesi ja ruokakin loppui jossakin vaiheessa!

asun parin kujan päässä, karhukoiran (sekarotuinen joku rakki) kantava ääni kuuluu todella kauas! ei voi koskaa ulkona tehdä mitään kun se aina jaksaa louskuttaa, kun menisin ilmoittamaan omistajille asiasta niin ei ole koskaan ketään kotona, 3 iltana mennyt ohi niin ei ristinsielua ja monena päivänä päiväsaikaakin, mutta eiköhän omistajat jo tiedosta asian... tai uskoisin jo jonkun lähinaapurin ilmoittaneen kun se voi haukkua jo 05:30 (!) aikaan aikasintaan kun ilmeisesti kaikki häipyneet talosta taas.

mitä tässä voi tehdä kun ei koskaan tunnu kasvotusten pääsevän puheille vaikka jo moneen kertaan sitä varten käynyt lenkillä jne kyttäyskeikalla odottamassa, jonkun lapun jättäminen postiluukkuun tuntuu nii raukkamaiselta, vai ilmoitusta vaa viranomaisiin jo heti haukun alettua aamulla, kyllä tähän jonkinlainen loppu pitää saada!

18

551

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ja tätä jatkunut siis jo toukokuun lopusta alkaen, kun saivat koiranhäkin valmiiksi ja ilmeisesti sisäkoiran väkisin piti laittaa ulos??

      • Anonyymi

        Kaikki on ok kunhan koiralla on vettä riittävästi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki on ok kunhan koiralla on vettä riittävästi.

        harmi kun ei oo kunnon helteitä ollut vielä.


    • Anonyymi

      Ei ole kaikki hyvin koiralla jos haukkuu koko ajan.Sehän on
      koiran ainoa ilmaisumuoto haukkuminen.Sinuna soittaisin
      eläinsuojelu yhdistykseen ja kysyisin asiasta.

      • Anonyymi

        Juuri näin.


      • Anonyymi

        Karhukoiran sekoitus, eikö se aloittaja tällaista tarinoinut? No hyvin haukkuherkkiä on metsästyskoirat ja sekarotuiset sellaiset. Itselläni oli tällainen sekarotuinen metsästyskoira kotieläimenä, kaverina. Haukkua osasi, en sitä ulkona pitänyt 24/7, vaikka olisi tarennut -25:ssä asteessakin. Ulkoilutin paljon ja kaikin puolin aivan mahtava koira, lapsirakas jne. Koulutin myös.


    • Anonyymi

      Pena haukkunu täällä jo kymmenen vuotta.

      • Anonyymi

        Pena ei hauku Pena räksyttää


      • Anonyymi

        Penaa on haukuttu täällä jo kymmenen vuotta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Penaa on haukuttu täällä jo kymmenen vuotta.

        Nii olikos Pena se tainion ryhmän yp vai alottiko muuten vaa räksyttämään?


    • Anonyymi

      Voi vattu mitä yhteen perheeseen osuvaa maalittamista.

    • Anonyymi

      Oli kyllä niin rauhallinen paikka ennen..kunnes nää pöhelöt vuokrasivat talon näille ääliöille. Koira haukkuu / ulisee tosiaan heti aamusta aivan kokoajan..kiitos Piialle kun oikein vuokrailmoituksessa korostit, että koiraihmisille oikein hyvä paikka tämä päärynänkujan talo, voit rakentaa vaikka koira-aitauksenkin. Ja niinhän siinä sitten kävikin.

    • Anonyymi

      Ei ole vattu eikä vittu jos tämmöiseen asiaan puuttuu.Ei ole normaalia että koira ulvoo ja haukkuu koko ajan jotain on silloin vialla.
      Jos koira raukan omistaja ei puutu asiaan niin silloin on kanssaihmisten se tehtävä.
      Et sinäkään kestäisi katsoa jos lapsiasi rääkättäisi.Vai mitä??

    • Anonyymi

      Toivottavasti aloittaja kertoo kuulumisia miten on mennyt.

    • Anonyymi

      Pitkään olikin rauhallista kunnes s....tanan rakki alkoi louskuttaa tänä aamulla ennen 6:tta ja siitä saakka ulvonut jatkuvasti...koko kylä raikuu..

    • Anonyymi

      Ai kas ku ei mopopojat..
      On suuret murheet, koirat, mopit, mooot, koirat..

      • Anonyymi

        On ne vuorotyöläiselle suuria murheita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On ne vuorotyöläiselle suuria murheita.

        Niin on.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1258
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1135
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1037
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      913
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      787
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      705
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      170
      667
    8. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      659
    9. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      656
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      613
    Aihe