Ei maha kestä käymisteitse tehtyjä juomia ja näin ollen joutuisin Alkosta kalliilla ostamaan juomani. Voin onneksi tilailla Saksasta tai Virosta lonkkuni.
Taidan alkaa tilailemaan lonkerot ulkomailta
6
410
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos ilmoituksesta. Tämä on tärkeä tieto.
- Anonyymi
Joo mitä ite tarvin lonkeroa niin ne olen tilannu juomavarastosta hartwall cool grape 5,5% tällä hetkellä 16,90€
- Anonyymi
Tuleeko Enontekiölle toimitettuna lisähintaa?
- Anonyymi
Mene autolla Tallinnaan niin saat halvalla.
- Anonyymi
Osta poika 5 pulloo giniä ja pari pulloo bitteriä tai maun mukaan.
- Anonyymi
Olen sekoittanut omat lonkkuni vuosikausia. Kaupan lonkeroissa on hirveästi sokeria ja lisäksi säilöntä ja makeutus-aineita. Tässä ohje 2 L lonkeroon joka vastaa 7 alkoholiannosta.
40% alkoholia 2,8 dl 2 dl täysmehua ( greippiä tai muuta) loppu hapotettua vettä.
2 L pulloja saa ainakin matkoilta.
Lidl 0,5l lonkero sisältää 12,5 g sokeria ja jos vaikka 4 juo niin saa 50g puhdasta sokeria. sokeri lihottaa ja menee hampaat. Tuskin nuo lisäaineetkaan terveellisiä ovat.
Hintakin on halpa ,viina ja mehu = 3,90€€ ja Sodastreamilla vesi 10 snt = 4€ / 2 L
Hartwall 16€ 2 Litraa ja sokeria 110g / 2 L
https://www.s-kaupat.fi/tuote/hartwall-original-long-drink-5-5-0-33-l/6413600055372
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986298KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555795Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602783Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072218Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071908- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098