Ei maha kestä käymisteitse tehtyjä juomia ja näin ollen joutuisin Alkosta kalliilla ostamaan juomani. Voin onneksi tilailla Saksasta tai Virosta lonkkuni.
Taidan alkaa tilailemaan lonkerot ulkomailta
7
536
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos ilmoituksesta. Tämä on tärkeä tieto.
- Anonyymi
Joo mitä ite tarvin lonkeroa niin ne olen tilannu juomavarastosta hartwall cool grape 5,5% tällä hetkellä 16,90€
- Anonyymi
Tuleeko Enontekiölle toimitettuna lisähintaa?
- Anonyymi00008
Anonyymi kirjoitti:
Tuleeko Enontekiölle toimitettuna lisähintaa?
Jospa vaan kävisit hakemassa lonkerosi Rovaniemen Alkosta kuten tähänkin asti, saattaa olla älykkyysosamäärällesi paras ratkaisu.
- Anonyymi
Mene autolla Tallinnaan niin saat halvalla.
- Anonyymi
Osta poika 5 pulloo giniä ja pari pulloo bitteriä tai maun mukaan.
- Anonyymi
Olen sekoittanut omat lonkkuni vuosikausia. Kaupan lonkeroissa on hirveästi sokeria ja lisäksi säilöntä ja makeutus-aineita. Tässä ohje 2 L lonkeroon joka vastaa 7 alkoholiannosta.
40% alkoholia 2,8 dl 2 dl täysmehua ( greippiä tai muuta) loppu hapotettua vettä.
2 L pulloja saa ainakin matkoilta.
Lidl 0,5l lonkero sisältää 12,5 g sokeria ja jos vaikka 4 juo niin saa 50g puhdasta sokeria. sokeri lihottaa ja menee hampaat. Tuskin nuo lisäaineetkaan terveellisiä ovat.
Hintakin on halpa ,viina ja mehu = 3,90€€ ja Sodastreamilla vesi 10 snt = 4€ / 2 L
Hartwall 16€ 2 Litraa ja sokeria 110g / 2 L
https://www.s-kaupat.fi/tuote/hartwall-original-long-drink-5-5-0-33-l/6413600055372
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882