Parkanon työttömyys palkattaisiin Parkanolaisia vain

Anonyymi-ap

14

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa että te saman näköiset hieroisitte keskenänne no voi voi kun niin ei vain käy.

    • Anonyymi

      Samalla voisi parkanolaisilta kieltää työskentelyn ulkopaikkakunnilla 😁 taidat olla Fennostoliitossa itse töissä…

    • Anonyymi

      toi olis hyvä idea.eikä ostettaisi mitään kuin parkanosta.ja tullimaksu 3 tielle jos menee parkanon ohi .mutta jos pysähtyy kaupoilla ei tullimaksua.nokialla oli joskus iso taulu ennen tampereen rajaa.siinä luki euro ei ole muuttolintu osta nokialainen vain nokialta.sen takiahan tampere vaurastuu ja sielä rakennetaan koko ajan tunneli.ratikka .areena.tekosaari.ja muuta tollaista .kun parkano.ikaalinen .ylöjärvi.kangasala.pirkkala ja muut ympäristökunnat kantaa sinne rahaa kun ei osteta omasta pitäjästä.oli sielä kyllä lauri lyly pormestarina joka tiesi kuinka valtiolta saa rahaa.valtion rahat menee tampereelle ja niistä pitäis jakaa ympäristökunnille.mutta kun ei ole eduskunnassa ketään puolustamassa esim.parkanoa.niin saamme aina ne pikkurahat mitkä tampereen pöydältä tippuu.näin on ollut jo vuosia.ja jatkuu.emmekä voi mitään.nyt vielä tämä hyvinvointialue juttu niin menee terveydenhoidon loputkin rahat tampereelle jossa laajennetaan taas kerran sairalaa.ne voi tietysti puolustautua .että parkanossa on arvauskeskus josta aina lähete tampereelle.niin mitäs täälä paremmalla sairalalla tehdään.kun potilaat lähetetään tampereelle.täältä loppui synnytysosastokin aikoinaan kun ei ollut asiakkaita.lielahden yrittäjien puheenjohtaja joskus vuosia aiemmin sanoi kun hänet tunsin.että lielahden kaupat tekee tiliä just ympäristökuntien asiakkailla.jouluna etenkin täältäpäin mennään kihniöstä asti jonossa lielahteen mukana parkanolaiset ja ikaalislaiset.se ei ole pieni euromäärä mikä näistä kunnista vuoden mittaan viedään sinne.tamperelaisia ei tänne ole jonossa tulos kaupoille.että oma vika jos menee pitäjällä huonosti.

    • Anonyymi

      Parkanon viinatrokari myy enemmän kun alko. Pian viinakauppa suljetaan kun viron viinaa saa vähän halvemmalla.

    • Anonyymi

      Parempi palvelu kun pullot toimitetaan koti ovelle. Myös alaikäisille.

    • Anonyymi

      Palkkaa vain Parkanolaisia niin työttömyys prosentin tulee äkkiä korkealta alas Parkano kuntoon😆😆😆😆😆😂🤠

    • Anonyymi

      Minkä ihmeen takia parkanolaiset tuumailevat sukulaistensa kanssa ja tekevät saman-näköisiä? Eivätkö he voisi makailla vähän ei sukulaistensa kanssa?

    • Anonyymi

      Kyllä %putoaa kun omat työllistetään Parkanossa ei tarvitse Parkanon ympäriltä palkkata väkeä 💙💚💚💚💚💚💚❣

    • Anonyymi

      Ei päässy volvo rappusia ylös ei ollu kannatusta eikä siivittäjiä

    • Anonyymi

      Juuri saimme lukea paikallisen lehden kirjoituksen että Kihniössä vain 6% tia työttömyys aste kai kun ovat vieneet Parkanossa työpaikan Parkanlaisilta.

    • Anonyymi

      On se yhtä saatanaa kun kaikki viedään ja syädään

    • Anonyymi

      Parkanolaisia,paljasjalkasia vai sekarotuisia parkanolaisia vai mamu parkanolaisia?sitten on myös uudisasukas parkanolaisia ja sellaisia parkanolaisia jotka on jo niin parkanolaisa että ne on masentuneet ja eivät ole työkykyisiä.

    • Anonyymi

      sellaisia parkanolaisia jotka ovat pariutuneet serkujen ja pikkuserkkujen kanssa. onhan kihniö eronnut parkanosta joten sekin on parkanolaisten serkkula.

    • Anonyymi

      Kait tällä aloitus jutulla lähinnä haetaan puhdasta 0%tin. Tilastoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3613
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2254
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1885
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      17
      1605
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1568
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      82
      1297
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1232
    Aihe