Meitä Rebelwerksin faneja on tulossa useammalla autokunnalla Taivalkoskelle katsomaan Aatun ja Jennin hallia teollisuusalueelle ja muutenkin niitä paikkoja missä Aatu hommailee!
Teboili on nähtävä!!!
Ja Pizzeriassa Aatun mainostama pizza!
Kannattaisi pizzapaikan nimetä Aatun mainostama huippuhyvä pizza vaikka ”Turpeisen Aatun pitsaksi”.
Sillä oli joku nimi nyt, mutta en muista sitä!
Uusi nimi olisi paikallaan, pliis!
Terveisin Tampere-Rauma-Porin rellunpiuhakkeet
Ollaan tulossa Taivalkoskelle Rebelwerksin maisemiin
24
1975
Vastaukset
- Anonyymi
Missä on Kalu-Pekan kauppa?
- Anonyymi
Torilla
- Anonyymi
Aatun ja jennin luokse kahville
- Anonyymi
Niin…mikä se pizza oikein oli, jota Aatu äpöstelee ja kehuu.
Sitähän tullaan taatusti maistamaan!- Anonyymi
Meneekö toi sun vouhkaaminen jo vähän yli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meneekö toi sun vouhkaaminen jo vähän yli
Äänestin vahingossa eikä sitä saa pois vitullakaan.
Alaspäin olisin äänestäny!
- Anonyymi
Millon järjestätte Rebelwerksin kesäpäivät missä näkis rellunpiuhakkeita livenä?
- Anonyymi
Taivalkoskella on vain vanhoja, PäätälonKallen aikaisia ojankaivuhommissa revitettyjä kusenpolttamia rellunpiuhakkeita.
- Anonyymi
Järjestää kun saa kalustoon lisää hankittua!
- Anonyymi
Tulisi hyvää showta, jos Moilasen Tomi olisi Aatun kanssa juttusilla!
Tomi oli ennen yhtä hyvä kuin Joppe Ruonansuu!
Vieläkö Tomilla juttu luistaa?
On muistikuvia 70-luvulta🤗 - Anonyymi
Alatino. Ei vaadi nimenmuutosta
- Anonyymi
”TurpeisenAatun äpöstyspitsa” olisi hyvä nimi😜
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”TurpeisenAatun äpöstyspitsa” olisi hyvä nimi😜
Tai Alatino pitsan nimeksi Äpöstys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”TurpeisenAatun äpöstyspitsa” olisi hyvä nimi😜
Ei kyllä olis
- Anonyymi
Entinen nimi paras.
- Anonyymi
Kukkaan täysjärkinen ei halua tulla taivalkoskelle.
- Anonyymi
Toivottavasti muuttaa pois
- Anonyymi
Huvinsa kullakin.
- Anonyymi
Aatu on moniosaaja.
Häneltä käy kaikki työt!
Ja sosiaalisuus on huippuluokkaa!
Hyväluonteinen kaveri! - Anonyymi
Kenestä te puhutte? Oon niin mettäläinen täällä taipilla
- Anonyymi
Harmi, kun kaikki myynnissä. Varmaan saanut tarjouksen paremmasta ja isommasta hallista jostain Kuusamosta.
- Anonyymi
Vaihtoviikot menossa.
- Anonyymi
Taivalkoskella ei tykätä, että Rebelwerksin hallin ohi edes ajetaan, mehtäläisiä kun ovat.
Kalu-Pekka ei halua, että sinne tunkeutuu tuntemattomia ihmisiä eikä Pitseria ole ihastunut, jos rebelwerks-faneja useampia autoporukoita tulee pihaan alatiinoja kyselemään.
Kunta laittakoon kirkonkylän teille liikennemerkit, että ”ulukopaikkakuntalaisille pääsy kielletty”!
Mitä se hyvejää jos kylällä alkaa Talonpojantiellä kymmeniä autoja rällämään päivittäin!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622502Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899717Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497669Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886438SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906166Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m595690Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495162HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204822Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074509Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,532780